Hido: Bu gruptan çıkarız

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'ndaki grubumuzu değerlendiren Milli Takımımız'ın Kaptanı, "Yunanistan, Rusya zor rakipler ama grubu ilk ikide bitiririz" dedi

Cumartesi 26.12.2009
ABONE OL
NBA'de Toronto Raptors'ta forma giyen milli oyuncumuz Hidayet Türkoğlu, A Milli Basketbol Takımımız'ın 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'ndaki grubunu değerlendirdi. Ev sahipliği yapacağımız şampiyonada iyi bir grupta olduğumuzu düşündüğünü belirten Hido, "Grubumuzun bizim için avantajlı olduğunu düşünüyorum. Bu gruptan ilk ikide çıkmak da işimizi oldukça kolaylaştırır. Tamam grubumuzda güçlü rakipler var. Rusya, Yunanistan basketbolda ekol takımlar. Ama genel olarak iyi bir gruptayız" dedi.

İYİ BAŞLAMALIYIZ
Grupta ilk ikide yer almanın çarpraz eşleşmede önümüzü açacağına değinen Hidayet, grup maçlarına Fildişi Sahili ile başlamanın bir avantaj veya dezavantaj şeklinde değerlendirilmemesi gerektiğini söyleyip şöyle devam etti: "Önemli olan şampiyonaya kiminle başladığınız değil, nasıl başladığınız. Galibiyet ile başlamak moral olarak avantaj. Ama kimseyi küçümseyemezsiniz, katılan takımların neler yapabileceklerini şampiyonada göreceğiz. Fildişi Sahili'ni pek bilmiyoruz, ama diğer takımlara baktığımız zaman Çin, Porto Riko, Yunanistan, Rusya'nın iyi oyuncuları var. Herkese başarılarla dolu bir 2010 ve yeni yıllar diliyorum."