Bursa'da stat için ilk kazma baharda

Maliyetinin 60 milyon TL olacağı tahmin edilen yeni Bursa Stadı için ilk kazma baharda vurulacak ve inşaat 1.5 yıl sonra bitecek

Pazar 27.12.2009
Son Güncelleme: Pazar 27.12.2009
ABONE OL
Bursaspor'da uzun süredir yapılması planlanan yeni stat için ilk adım atılıyor. Proje çalışmasında son aşamaya gelinen stadyum için ilk kazma baharla birlikte vurulacak. Atatürk Stadı'nın yerine yapılacak yeni stadyumun 34 bin kapasiteli olacağı belirtildi. Maliyetinin yaklaşık 60 milyon TL civarında olacağı tahmin edilen stat için birtakım kaynakların bulunması gerektiğini vurgulayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bursaspor'un yakışan tesislere kavuşması gerekiyor. Bizler de belediye olarak her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Bursa ile özdeşleşen bir stadyum yapmak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

1.5 YILDA BİTECEK
İlk kazmanın vurulmasıyla birlikte 1.5 senede tamamlanacak inşaat kapsamında Atatürk Stadı, Kültürpark istikametine doğru kaydırılacak. Proje kapsamında Gençlik Spor İl Müdürlüğü, spor salonları, yüzme havuzu ve lojmanlar yıkılacak. Yıkılan birimler de Nilüfer'e taşınacak.

* En zenginler listesinde 1 Türk takımı da var

* Rakamlarla Turkcell Süper Lig'de ilk yarı

* Gol Krallığında son duruma göz atalım

* İşte son 10 yıla damgasını vuran futbol olayları

* Futbolcuların çocuklukları nasıldı?

* Hangi futbolcu nerede doğdu?