Diyarbakırspor'dan üzülerek ayrıldılar

Diyarbakırspor'da yaşanan maddi sorunlar nedeniyle sözleşmelerini fesheden sporcular şehirden üzülerek ayrıldı.

Pazar 27.12.2009 00:00
ABONE OL
Manisaspor ile anlaşan Şener Aşkaroğlu, üzülerek ayrılmak zorunda kaldığını belirtirken, Çaykur Rizespor'la anlaşan Ensin Güreler, "Diyarbakır'dan ayrıldım ama gönlüm orada kaldı." dedi.

Diyarbakırspor'da sezon başından beri devam eden maddi sıkıntılar nedeniyle çok sayıda futbolcu sözleşmesini feshederek farklı takımlara geçti. Bu yıl Diyarbakır'da oynadığı güzel futbolla dikkat çeken Şener Aşkaroğlu, yönetimin kendilerine verdiği sözleri tutmadığını, alacaklarını ödemediğini belirterek takımdan ayrıldı. Yazılı bir açıklama yapan Şener, Diyarbakır'dan çok buruk ayrıldığını söyledi.

Şener, " Bu kadar içten bu kadar sıcak insanlardan şartlar gereği de olsa ayrılmak insanda burukluk yaratıyor. Aylardır 5 kuruş para alamadık. Verilen hiç bir söz yerine getirilmedi. Sakatlık geçirdim, omuzum çıktı, Allah için arayıp soran, ilgilenen olmadı. Kendi tedavimi kendim yaptım. Bir an önce sahaya çıkmak için, takımımın bana ihtiyacı olduğunu düşünerek kendimi riske ederek sahaya çıktım. Ama bütün bunlara rağmen, maalesef kulüp içerisinde özellikle yerli oyunculara sanki üvey evlat muamelesi yapıldı." dedi.

Diyarbakırspor'un tecrübeli futbolcusu Ersin Güreler ise kulüple olan sözleşmesini feshederek Çaykur Rizespor'la anlaştı. Ersin, Diyarbakırspor'dan üzülerek ve istemeyerek ayrılmak zorunda kaldığını ifade etti.

Güreler, şöyle dedi:

"13 aydır 1 kuruş para alamadım. Başkan Çetin Sümer'i defalarca aradım telefona bakmadı. Bu duyarsızlık karşısında kulüpten ayrıldım. Diyarbakırspor'dan istemeyerek ve çok üzülerek ayrılmak zorunda kaldım. 13 aydır 1 kuruş para alamadım. 5 kuruş param bila yok. Bu sıkıntıya rağmen Diyarbakırspor'da kaldım. Kulüp başkanı Çetin Sümer'i defalarca aradım. Telefona bakmadı. Sportif direktör Mehmet Budakın ile görüştüm. Bu duyarsızlık nedeniyle sözleşmesi feshettim."

Çok sevdiği Diyarbakır'dan ayrıldığı için üzüldüğünü anlatan Güreler, takımda olduğu süre içinde her zaman başı dik ve gururla mücadele ettiğini belirtti. Geçen sene yaşadıkları şampiyonluktan hak ettikleri primleri bile alamadıklarını anlatan Güreler, daha fazla sıkıntıya katlanamadığını kaydetti.