Sıra Mancini'de!

Sir Alex Ferguson, alay etti: Manchester United'ı çalıştırdığım 23 yılda Manchester City 14 hoca değiştirdi. 20. menajeri görmek için sabırsızım

Pazar 27.12.2009
Son Güncelleme: Pazar 27.12.2009
ABONE OL
Manchester City, teknik direktörü Mark Hughes'u kovup yerine Roberto Mancini'yi göreve getirdi; ancak Sir Alex Ferguson'un dilinden bir türlü kurtulamadı. Manchester United'ı 23 yıldır çalıştıran efsane teknik adam, bu süre zarfında ezeli rakiplerinin 14. defa hoca değişikliğine gittiğini vurguladı ve kendi üslubuyla 20. menajeri de göreceğini söyledi. Manchester United'dan öğrencisi olan Mark Hughes'un mavi-beyazlılarla Premier Lig'de sadece iki yenilgi aldığını hatırlatan Sir Alex Ferguson, "20 maç ya da 2 maç kaybetmeniz önemli değil, hepsi geri döndürülebilir. Manchester City'nin böyle bir kararı nasıl aldığını hala anlamıyorum. Mark gerçekten çok kötü bir durumda bırakıldı" ifadesiyle tepkisini dile getirdi. Manchester City'nin teknik direktör istikrarsızlığına göndermede bulunan Alex Ferguson, "Manchester United'ın başında bulunduğum 23 yılda, ezeli rakibimiz 14 defa hoca değiştirmiş. Hepsi bu mu? 20. menajerlerini görmek için şimdiden sabırsızlanıyorum" diyerek dalgasını geçti.

MAN.CİTY KUMAR OYNUYOR
Roberto Mancini'nin İtalya dışında teknik adamlık kariyeri olmadığını belirten Sir, "Bu, ilk yurt dışı deneyimi. Manchester City kumar oynadı" diyerek Mancini'nin İngiltere macerasının uzun soluklu olamayacağını ima etti. İtalyan teknik adam Mancini ise Manchester United Teknik Direktörü'nün sözlerine yorum yapmaktan kaçındı ve "Bu sezon Premier Lig'i ilk 4 içinde bitireceğiz. Gelecek sezon ise hedefimiz kesinlikle şampiyonluk" diyerek iddiasını ortaya koydu.

HOCA CANAVARI FERGUSON!
Manchester United'ın başına 6 Kasım 1986'da geçen Alex Ferguson, "Sir" unvanını aldığı kulüpte 11 İngiltere Premier Ligi, 2 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanarak adeta efsaneleşti. İskoç hoca, 23 yılda tam 14 Manchester City Teknik Direktörü'nü eskitti. Alan Ball, Steve Coppell ve Frank Clark (1995-96), Phil Neal (1996-97), Asa Hartford (1996-2005), Kevin Keegan (2002-05), Stuart Pearce (2005-07), Sven Goran Erikkson (2007-08) ve Mark Hughes (2008-09) gibi menajerler Alex Ferguson ile rekabet edemediler. Şimdi gözler Roberto Mancini'ye çevrildi.

* En zenginler listesinde 1 Türk takımı da var

* Rakamlarla Turkcell Süper Lig'de ilk yarı

* Gol Krallığında son duruma göz atalım

* İşte son 10 yıla damgasını vuran futbol olayları

* Futbolcuların çocuklukları nasıldı?

* Hangi futbolcu nerede doğdu?