2. Kocaman hamle

Özer Hurmacı'yı Fenerbahçe'ye kazandıran Sportif Direktör Aykut Kocaman, Önder Turacı'nın gönderilmesi ihtimaline karşılık stoper için bir başka öğrencisi Ediz Bahtiyaroğlu'nu listeye aldı

Pazartesi 28.12.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 28.12.2009
ABONE OL
Fenerbahçe'de tedavi olması gerekirken gece dışarı çıkan ve eve döndüğünde de sağ el bileğini kesen Önder Turacı'nın gönderilmesi gündemde. Christoph Daum, milli oyuncunun biletinin kesilmesi ihtimaline karşılık yedek stoper olarak elinde sadece Bekir'in kalması nedeniyle yönetimden bu bölgeye bir transfer yapılmasını istedi. Yönetimden transfer için yetki alan Fenerbahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman, stopere alternatif olarak eski öğrencisi Ediz Bahtiyaroğlu için zemin yoklamaya başladı. Ankaraspor'un küme düşürülmesinin ardından birçok futbolcu gibi Ankaragücü'ne geçen Ediz'le bir görüşme yapıldığı ve olumlu sonuç alındığı öğrenildi. Sözleşmesi 31 Mayıs 2010'da bitecek olan futbolcu için Başkent ekibine 500 bin Euro bonservis önerildiği de gelen haberler arasında. İki sarı-lacivertli kulüpten yöneticilerin, transfer sezonunun başlamasıyla son karar için bir araya geleceği de ifade edildi. Transferin devre arasında gerçekleşmemesi halinde, Fenerbahçe'nin bu oyuncuyu sezon sonunda bedelsiz olarak kadrosuna katacağı bildirildi.

SPOR GÜNDEMİNDEN BAŞLIKLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

ÖZER'LE A TAKIMA ALMIŞTI
Sportif Direktör Aykut Kocaman, 2006'da Ankaraspor'un başındayken Özer Hurmacı ile birlikte Ediz'i A takıma çıkarmış ve bu iki futbolcuyu Türk futboluna kazandırmıştı. Aykut Kocaman'ın hayatında çok önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Ediz, 5 Nisan'da Gizem Yurtoğlu ile nişanlanırken, törende çiftin yüzüklerini Kocaman takmıştı. 23 yaşında ve 1.90 boyunda olan Ediz, 9 kez de U21 formasını giydi.