Özdemir'den futbolculara gözdağı

Pazartesi 28.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 28.12.2009 17:12
ABONE OL
Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir, Sarı - lacivertli kulüpte düzeni bozacak kim olursa olsun gözünün yaşına bakmadan yollarını ayıracaklarını söyledi.

Özel açıklamalarda bulunan Nihat Özdemir, Fenerbahçe Kulubü'nde son günlerde yaşanan disiplinsizlik olaylarının artması üzerine futbolculara ve sporculara adeta göz dağı verdi. Futbolculardan Kazım Kazım ve Önder Turacı'nın yaptığı disiplinsiz hareketler konusunda teknik heyetin raporunu beklediklerini kaydeden Özdemir, "Henüz bu futbolcular konusunda kararımızı vermedik. Ama bizim Fenerbahçe Kulubü'nde tek taviz vermeyeceğimiz konu disiplin konusudur. İkinci yarı başlamadan önce tüm sporcularımızla tekrar konuşacağız. Bizim belirlediklerimiz dışında hareket eden kim olursa olsun gözünün yaşına bakılmayacaktır. Herkesin ayağını denk almasını istiyoruz." dedi.

HEDEFİMİZ SEZON SONU ŞAMPİYONLUK

2009 yılını birçok branşta lider kapadıklarını hatırlatan Başkanvekili Özdemir, 2009 yılını Fenerbahçe Spor Kulübü olarak her branşta istedikleri yerde tamamladıklarını belirterek şöyle konuştu;

"Biz kulüp olarak 2009 hedefimizi ulaştık. Futbolda da sezonun ilk yarısında hedefimize ulaştık. Ama ana hedefimiz sezon sonu ligi şampiyon bitirmek. Türkiye Kupası'nı almak ve Avrupa'da başarı elde etmektir. İlk yarıda Futbol takımımızın gösterdiği performanstan memnunuz belki daha da iyi olabilirlerdi. Artık sezon sonundaki hedeflerimize kilitlendik."

Takıma devre arasında yapılacak takviyeler konusunda Teknik Direktör Christoph Daum'dan gerekli raporların alındığını ifade eden Başkanvekili Özdemir, "Şu anda herkes tatilde. Ama birkaç gün içinde toplanıp gerekli çalışmalara başlayacağız. Bizim belirlediğimiz büyük hedeflere ulaşabilmemiz için geniş ve alternatifli bir kadroya ihtiyacımız var. Tabiki bu hedeflere ulaşılabilmesi için yönetim kurulunun tüm fedakarlıkları yapacağından kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Taraftarlara da uyarılarda bulunan Özdemir, "Galatasaray maçını kazandık ama orada yapılan hareketlerden dolayı sahamız kapandı. Hem ekonomik kayba uğradık hem de seyircisiz oynadığımız iki maçtan birini kaybettik. Eğer Kasımpaşa maçını kazanmış olsaydık ikinci ile aramızdaki puan farkı açılacaktı. Kaybedilen altın değerindeki üç puanı umarım fazla aramayız." diyerek sözlerini tamamladı.