'Şansla şampiyon olduk'

Keskin, geçen sezon Fenerbahçe ve Galatasaray'ın olmadığı yarışta Beşiktaş'ın 'biraz da şansıyla şampiyonluğa ulaştığı' yorumunu yaptı

Pazartesi 28.12.2009
ABONE OL
Altyapı Koordinatörü Gökhan Keskin, Beşiktaş'ın geçen yılki şampiyonluğu ile ilgili de ilginç yorumlar yaptı. Keskin, "Geçen yıl Galatasaray ve Fenerbahçe şampiyonluk yarışında yoktu. Beşiktaş; Sivas ve Trabzon ile yani daha zayıf takımlarla yarıştı ve biraz da şansıyla şampiyonluğa ulaştı" dedi. Bu sezon durumun farklı olduğunu dile getiren Keskin, "Çok güçlü bir Fenerbahçe ve Galatasaray; ilk yarıya damgasını vurmuş Kayserispor ve Bursaspor var. Onun için bu yıl Beşiktaş'ın işi çok daha zor" diye konuştu. Keskin, Beşiktaş'ın bir de avantajı olduğunu ifade edip, "Beşiktaş Avrupa Kupaları'nda yok. Fenerbahçe ve Galatasaray ise Avrupa maçlarında da mücadele edecek ve yorulacak. Bu da Beşiktaş'ın avantajı. Gönlümüz Beşiktaş'ın şampiyonluğundan yana ama bu hiç de kolay değil" ifadesini kullandı.

SERGEN TAKDİR EDİLMEDİ
Keskin, altyapıda beraber çalıştığı, A2 Takımı'nın antrenörlüğünden ayrılan Sergen Yalçın için de, "6 ayda ileride çok iyi bir teknik adam olacağını gösterdi. A2'ler 16 maçta 14 galibiyetle zirvede. Bu takımda 6 milli oyuncumuz var. Yani Sergen işini başarıyla yaptı ancak takdir görmeyince de ayrıldı" dedi.