Güvener&Gorbon'a kurşun gibi sorular!

Fenerbahçe, açıklamada özellikle Ahmet Güvener ve Orhan Gorbon'u hedef alan sorular da yöneltti. İşte o ağır sorular:

Salı 29.12.2009
Son Güncelleme: Salı 29.12.2009
ABONE OL
Euro 2016 organizasyon komitesinin içinde bulunan Ahmet Güvener ve Orhan Gorbon, stadyum inşaatı, spor organizasyon konularında faaliyet gösteren bir büyük yabancı şirketin Türkiye Temsilciliğinde bulunmuşlar mıdır?Halen bu temsilcilikleri faaliyette midir? Bu temsilcilikleri üzerinden TFF'ye herhangi bir iş yapmışlar mıdır?

2009 UEFA Finali'nin organizasyonu işi, Güvener'in TFF Genel Sekreteri olduğu dönemde, başka bir teklif alınmaksızın, TFF tarafından, dışarıdan Gorbon'un sahibi olduğu şirkete verilmiştir. Bu şirketin, başka teklif alınmaksızın, işi almasını sağlayan üstün yönü nedir? Gorbon'un şirketine, TFF tarafından organizasyon ile ilgili ne kadar ödenmiştir?

Euro 2016 için yapılması planlanan stadyumların, mimari konsept proje işi için teklif veren şirketlerin arasında Güvener ve Gorbon'un halen temsilcisi oldukları şirkette var mıdır? Bu şirketin verdiği teklifin tutarı nedir? İş, bu şirketin teklifinin şüpheli görülmesi üzerine daha düşük fiyatla başka bir şirkete verilmiş midir?