Meszöly 'Vural' diyor

Salı 29.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 29.12.2009 16:34
ABONE OL
Türkiye (A) Milli Futbol Takımı ve Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden Macar Kalman Meszöly, (A) Milli Futbol Takımı teknik direktörlüğü için İtalyan Giovanni Trapattoni'nin yanlış seçim olacağını bildirdi.

Türkiye'de çok başarılı teknik direktörlerin olduğunu söyleyen Meszöly, Türkiye Futbol Federasyonu'nun İtalyan Trapattoni'yi milli takım Teknik direktörlüğüne getirmesi ile ilgili olarak, ''Trapattoni yanlış seçim olur, 70 yaşındaki bir kişi ancak danışman olarak getirilebilir'' diye konuştu.

Trapattoni'nin futbol kariyerinin başarılarla dolu olduğunu belirten Meszöly, ''Ancak her yıl düşüş içinde bir kariyer. Türkiye'de çok değerli hocalar var, bu göreve bir Türk'ün getirilmesi gerekir'' dedi.

Meszöly, bu göreve en uygun kişinin Yılmaz Vural olacağını, Trapattoni'nin ise Vural'a danışmanlık yapabileceğini söyledi.

Türk spor medyasında Trapattoni'nin yanı sıra Hidding ismini de duyduğunu dile getiren Meszöly, ''Rusya'yı finallere götüremeyen bir kişinin isminin anılması bile yanlış, Türkiye Futbol Federasyonu neden yabancı istiyor? Türkiye, tarihindeki tüm başarıları yerli hocalarla kazandı'' şeklinde konuştu.