Şike ve şiddete ceza şart!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, sporda şike,teşvik primi, doping ve şiddete adı karışanların mutlaka cezalandırılması gerektiğine dikkat çekti

Salı 29.12.2009
Son Güncelleme: Salı 29.12.2009
ABONE OL
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin sporda şike, şiddet, teşvik primi ve dopingin Türk Ceza Kanunu'na girmesinde fayda olduğunu belirterek "Bu tür olaylara adı karışanlar mutlaka cezalandırılmalı. TCK'ya girmesi gerekir. Ancak bu konuda acele edilmemeli. Diğer ülkelerin bu konuda ne yaptıklarına ve uyguladıkları yasalara bakılmalı" dedi. Şahin, TBMM'de önceki gece düzenlenen Atletizm Gala Gecesi'nde SABAH'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yapılacak yasal düzenlemeler sporun ruhuna aykırı olmamalı. Bu işi yapacak hakim ve savcılarımız mevcut. Önemli olan yasayı çıkartmak. İyi bir hazırlık yapıldıktan sonra Meclis'e geldiği zaman öncelikle görüşülmesi için üzerime düşen görev yaparım."

ULUSLARARASI OLMALI
Şahin, Atatürk Koşusu'nun da son derece anlamlı bir organizasyon olduğunun altını çizerek, "Bu koşuyu, daha cazip hale getirmemiz ve uluslararası düzeye taşımamız gerekiyor. Meclis olarak, böyle bir projeye destek olmak isteriz. Atletizm, tüm spor dallarının anası gibidir" şeklinde konuştu.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...

İLGİNÇ STADYUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

FUTBOLCULAR TATİLLERİNİ NEREDE GEÇİRİYOR...

İŞTE TAKIMLARIN SİMGE VE SEMBOLLERİ...

BİR ZAMANLARIN YILDIZ FUTBOLCULARINI HATIRLAYALIM

DÜNYANIN EN SEKSİ BAYAN SPORCULARI

SON 10 YILA DAMGASINI VURAN FUTBOL OLAYLARI

FUTBOLCULARIN ÇOCUKLUKLARI