Su yok, kupa var

Sutopu'nda Galatasaray'a 5 yıl sonra ilk yenilgisini tattırıp TBMM Kupası'nı kazanan İYİK'in Başkanı Caner Öztürk, "Çalışacak havuzumuz, paramız yok ama hırsımız var" diye konuştu

Salı 29.12.2009
Son Güncelleme: Salı 29.12.2009
ABONE OL
Dört yıl önce, tam 35 yıldır adeta evleri gibi kullandıkları Hatice Sultan Yalısı'ndan çıkarılan ve hala idman yapabilmek için o havuz senin, bu havuz benim dolaşan İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü (İYİK), TBMM Kupası finalinde Galatasaray Sutopu Takımı'nı 4-3 yenerek tarihi bir başarıya imza atsa da kapanma tehlikesi ile karşı karşıya... Başkan Caner Öztürk, "2010 karar yılı. Ligde finali G.Saray ile oynarız, belki şampiyon da oluruz. Ama sorunlarımız çözülmezse sezon sonunda kapıyı kapatırız" dedi. Öztürk, "İYİK üyelerin verdiği aidatla geçinen tam bir amatör kulüptü. Bu kulübü elimizden alanlar maalesef bu ortamı bilmiyorlardı. Biz o binayı restore ettiğimiz için oturma hakkımız vardı.

SAHİP ÇIKTIK, CEZALANDIRILDIK
Biz mimarı mirasa sahip çıktık, yakmadık. Bizim yanımızdaki okulu yaktılar. Maalesef tarihine sahip çıkan, spor yapan bir kulüp cezalandırıldı"
derken, "Bize arsa verin üzerine tesisi biz yapalım diyoruz, kimse umursamıyor. Beşiktaş, Şişli veya Sarıyer'de bir yer istiyoruz. Gösterilen yerler maalesef uygun değil. Ayrıca bize bırakın arsayı maddi yardım bile yapmadılar. Şimdi Zekeriyaköy'de bir yer bulduk. Sarıyer Belediyesi de yardımcı oluyor. İdmanlarımızı İTÜ'de yapıyoruz. ENKA'da da çalışıyorduk...Geçen sene onları kupada elediğimiz için artık izin vermiyorlar. Galatasaray da bize çok yardım ediyor. Boğaziçi Üniversitesi'nde 25 metrelik bir havuzda haftada 1-2 gün çalışıyoruz. Rakiplerimizin bütçesi 400-500 bin Euro. Bizim ki ise 0... Üyeler de artık aidatlarını vermiyor. Çocukların spor aşkıdır bu kulübü yaşatan. Para yok hırs var, kitap olur yaşadıklarımız" dedi.

İLGİNÇ STADYUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

İŞTE TAKIMLARIN SİMGE VE SEMBOLLERİ...

BİR ZAMANLARIN YILDIZ FUTBOLCULARINI HATIRLAYALIM

DÜNYANIN EN SEKSİ BAYAN SPORCULARI

SON 10 YILA DAMGASINI VURAN FUTBOL OLAYLARI

FUTBOLCULARIN ÇOCUKLUKLARI