Bırakamıyorum

Sarı-lacivertlilerin 39 yaşındaki yıldızı Damir Mrsic, SABAH'a konuştu: 40 yaşına kadar Fenerbahçe'de olacağımı söyledim; 'Basketbolu bırakacağım' demedim

Çarşamba 30.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009
ABONE OL
Fenerbahçe Ülker'i derbide Beşiktaş Cola Turka önünde galibiyete taşıyan isim olan ve 39 yaşında hala parkelerde fırtına gibi esen Damir Mrsic, SABAH'a önemli açıklamalar yaptı. Muhabirimiz Mustafa Bozkurt'la bir araya gelen Mrsic, "Profesyonelce yaşıyorum ve basketbola olan aşkım hala devam ediyor. Çoğu insan 'Bu yaşta nasıl böyle oynarsın' diye şaşırıyor ama ben şaşırmıyorum.Çünkü sorumluluklarımı biliyorum ve kendime çok iyi bakıyorum" dedi. Basketbolu bırakıp bırakmayacağı çok konuşulan Bosna Hersek asıllı Türk oyuncu, "Ben 40 yaşına kadar Fenerbahçe'de oynayacağımı söyledim ama kesinlikle 'Basketbolu bırakacağım' demedim. Vücudum el verdiği sürece basketbol oynamaya devam edeceğim" diyerek sezon sonunda parkelere veda etmeyeceğinin ilk ciddi sinyalini verdi. Mrsic, sarı-lacivertli camiada çok tartışılan bir isim olan Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjevic için de "Hocanın işine karışılmaz. Ama bazen keşke 'Şu an oyunda olsam' dediğim zamanlar oluyor. Yine de hocanın tercihi diyorum ve saygı duyuyorum" yorumunu yaptı. Mrsic, medyanın sıkça eleştirdiği Tanjevic hakkında ayrıca "Her hoca hata yapabilir. Hatta eleştiriler olabilir. Bunlar, normal" açıklamasında bulundu. "Hayatım boyunca pişman olmadım" diyen 39 yaşındaki yıldız, "Basketbol dışındaki zamanımı 14 aylık kızım Azra ile geçiriyorum. Sezon bittikten sonra ise soluğu denizde alıyorum. 2.5 ay teknede yaşıyorum ve Ege ile Akdeniz'deki koyları geziyorum. Emekli olunca dünya turu yapacağım" ifadesini kullandı.

YILDIRIM İKİNCİ BABAM
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı ikinci babası olarak gördüğünü kaydeden Damir Mrsic, "Başkanımı çok seviyorum. Bu kulüp için çok büyük şeyler yaptı. O da sanırım benim oyunculuğumla ilgili aynı şeyleri düşünüyor. Başkan benim ikinci babam olsaydı, gururla bunu kabul ederdim" şeklinde konuştu. Mrsic, serbest atış kullanırken ağzından çıkan ve herkesin merak ettiği sözler için ise "Boşnakça dua ediyorum" demekle yetindi.

Dünyanın en seksi bayan sporcuları

Bir zamanların yıldız futbolcuları

Takımların simge ve sembolleri

Ünlüler hangi takımı tutuyor?