"Bize inananları mahcup etmedik"

TFF 3. Lig 4. Grup takımlarından Kastamonuspor'da yönetim kurulunca görevden alınan teknik direktör Cemal Çıldır, kararı saygıyla karşıladığını söyledi.

Çarşamba 30.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009 14:33
ABONE OL
Çıldır, görevde kaldıkları süre içerisinde ellerinden gelen mücadeleyi gösterdiklerini ifade ederek, kendilerine inanan ve güvenenleri mahcup etmediklerini belirtti.

Kulüp menfaatlerini düşünerek, yönetimin önünü açmak için alınan bu görev değişikliği kararına saygı duyduğunu ifade eden Cemal Çıldır, şöyle konuştu:

''Kastamonuspor kulübünün ikinci yarı için almış olduğu kararlar doğrultusunda bugün itibariyle teknik direktörlük görevinden ayrılmış bulunmaktayım. Göreve geldiğimizde takımımız 7 puanla ve bir galibiyeti olan bir takımdı. Takım hem fiziksel hem mental anlamda çöküntüye uğramıştı. Görevde olduğumuz andan itibaren takımı toparlayarak mevcut kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bize verilen puan hedefinin üzerinde puanla ilk yarıyı bitirdik. Takımımızı hem fiziksel hem de moral ve motivasyon olarak dağınıklıktan kurtardık;hedefi ve amacı için savaşan bir takım haline getirdik.

İkinci yarı için bütün plan, program ve transfer çalışmalarını belirli bir yere getirmiştik. Ancak, kulübümüzün menfaatleri gereği ve yönetimimizin rahat hareket edebilme olanağına kavuşması için, Gençlerbirliği Kulübü ile olan bağı nedeniyle görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Kastamonuspor'a destek veren Bakanımız Murat Başesgioğlu'na, Kastamonuspor camiasına, taraftarlarına, kulüp başkanımız İsmail Dönmez'e ve yönetim kuruluna, bize destek veren taraflı tarafsız herkese teşekkür eder, futbolcularıma ikinci yarı için başarılar dilerim.''