"En büyük etken Daum"

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kalecisi Volkan Demirel, bulunduğu noktaya gelmesinde en büyük etkenlerden birinin teknik direktör Christoph Daum olduğunu söyledi.

Çarşamba 30.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009 17:03
ABONE OL
Fenerbahçe Dergisi'nin ocak ayı sayısında röportajı yer alan Volkan, Daum ile çalışmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, ''Daum belki geçmişte benim için bir açıklama yapmıştır, ama o açıklamayı ne amaçla yaptığı Daum'un iç dünyasındadır. Bunu ben bilemem. Ben 22 yaşımdayken Fenerbahçe'nin kalesine geçtim ve Fenerbahçe kalesine geçmemdeki en büyük etkenlerden biri Christoph Daum'dur. İkinci kez Fenerbahçe'ye gelişinde, ilk konuşmamızda bunu Daum'a da söyledim ve 'Belki siz olmasaydınız, ben buralara gelemezdim' dedim. Çünkü bana startı veren kendisidir. Şimdi onunla çalışmaktan mutluluk duyuyorum'' diye konuştu.

Türkiye'de sezon içinde en çok forma giyen kalecinin kendisi olduğunu vurgulayan Fenerbahçeli futbolcu, çok maç oynamasının hataları getirdiğini kaydederek, ''Tabir uygunsa, hataların çokluğu süremden ileri geliyor. Normalde bir takımın kalecisi bir sezonda 34 maç oynar. Ben daha ilk yarıda 37-38 maç oynamışım. Bu durumda da bir kalecinin bir sezonda 1 hata yapacağı varsa, bu benim 2-3 hatama karşılık geliyor. Çünkü, önümüzde gerçekten çok yoğun bir maç temposu var'' şeklinde ifadeler kullandı.

MİLLİ TAKIM
Son dönemde spor kamuoyunda tartışılan, (A) Milli Futbol Takımı'nın başına geçecek teknik adamın yerli ya da yabancı olması konusunda Volkan, şu görüşleri dile getirdi:

''Milli takımın başına hangi hocanın geçmesi gerektiğini veya kimi istediğimizi söylemek, bir futbolcu olarak bize düşmez. Başkanımız, yönetimimiz, yukarıdaki büyükler, en iyi şekilde araştırıp, en iyi şekilde Türk Milli Takımı'na yakışacak bir hoca bulacaklardır. Yerli veya yabancı olması benim için hiç fark etmez. Ama Türk futbolunda nereden kim gelirse gelsin, yine de bir yerden itiraz çıkar. Ben bu kadar zamanda şunu öğrendim ki, herkesi aynı anda mutlu edemezsiniz. Kim gelirse gelsin, bir yerden bir şey çekilecektir, iyi veya kötü bir şey bulunacaktır. Ondan sonra da sonuçlar her şeyi belirleyecek.''

KOCAMAN DESTEĞİ
Fenerbahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman'ın sezon başında kendisine çok yardımcı olduğunu bildiren Volkan, ''Aykut hoca sportif direktörlüğü en iyi şekilde yaparak Türkiye'ye örnek olacaktır ve katkı sağlayacaktır. Sportif direktörlük hem Aykut hocaya hem de Fenerbahçe'ye yakışıyor. Aykut hoca ile takımdaki herkes birebir konuşuyor. Türk olduğu için anlaşmamız daha kolay oluyor. Bence bu durum takımımız için çok büyük bir artı'' diye konuştu.

Televizyon dizilerinden ''Ezel''i takip ettiğini, dizideki ''Dayı'' karakterinin ve Kenan İmirzalıoğlu'nun canlandırdığı karakterin çok etkileyici olduğunu ifade eden Fenerbahçeli futbolcu, ''Özellikle 'Dayı' karakterini oynayan Tuncel Kurtiz tanımak istediğim bir insan. Ben biraz araştırma yaptım, dışarıda da çok babacanlığıyla bilinen bir insanmış. Ben kendisine hayran oldum. Gerçekten bir gün, bir yerde kendisiyle tanışmak ve onu daha yakından tanımak isterim'' şeklinde konuştu.