EURO 2016 dilekçesi!

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığı kapsamında Trabzon'un organizasyonun yapılması planlanan şehirler arasında yer almamasına dilekçe ile tepki gösterildi

Çarşamba 30.12.2009
ABONE OL
Trabzonspor'un EURO 2016 öfkesi dinmiyor. Bordo-mavili kulüp federasyona gönderdiği bir yazı ile eleştirilerini dile getirdi. İşte federasyona gönderilen şikayet dilekçesinin satırbaşları:
Avrupa Futbol Şampiyonası kriterleri hepimizce bilinmektedir. Açıklanan şehirlerin bazılarını incelediğinizde, bunların şehrimiz Trabzon'a göre fazlaca bir üstünlüklerinin olmadığı, bilakis eksikliklerinin olduğu da bilinmektedir.
Trabzon şehrinin bu listede olmamasının hiçbir haklı gerekçesi olamaz; Trabzon bir futbol, bir Olimpiyat şehridir ve Anadolu'dan Şampiyon çıkmış tek şehirdir. Kaldı ki EURO 2016 organizasyonunun yapılacağı şehirlere gidilerek incelemelerde bulunan organizasyon komitesinin şehrimize bu tür bir ziyareti gerçekleştirmemiş olması düşündürücüdür. Medyadaki eleştiriler de bizi doğrulamaktadır.
Trabzon şehrinin, 2007'de Karadeniz Oyunlarını başarı ile düzenlediği ve 2011'de Dünya Gençlik Oyunları'na ev sahipliği yapacağı unutulmamalıdır.