İmajı 80 milyon avro kazandırıyor

İspanyol spor gazetesi AS, Real Madrid'in Portekizli yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo'nun imajını kullanarak yılda 80 milyon avro kazandığını ileri sürdü.

Çarşamba 30.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009 17:12
ABONE OL
Rekor transfer ücretiyle Manchester United'tan Real Madrid'e gelen Cristiano Ronaldo'nun kulüp tarihinde en fazla reklam geliri getiren futbolcu olduğu iddia ediliyor. Sözleşmesi gereği reklam gelirlerinin yüzde 40'ını Real Madrid'e veren Ronaldo'nun, İspanyol kulübüne yılda yaklaşık 35 milyon avro kazandırabileceği belirtildi.

Real Madrid'e, İngiliz David Beckham'dan (2003-2007) bile fazla reklam geliri sağladığı söylenen 24 yaşındaki Ronaldo'yla eşdeğer olarak gösterilecek tek ismin, 2002-2006 yıllarında Real Madrid formasını giyen ve şu anda Brezilya'nın Corintihians takımında oynayan 33 yaşındaki Ronaldo Luis Nazario de Lima olduğu yazıldı. Barcelona'nın yıldızları Arjantinli Leonel Messi ve İsveçli Zlatan İbrahimoviç'in ise reklam gelirlerinden ayda 750'şer bin avro kazandıkları bildirildi.

İDDİALI KONUŞTU
İspanya'nın Marca gazetesinde bugün yer alan röportajında Cristiano Ronaldo, ''Çok daha iyi oynayabileceğimi gösterebilirim. Altın top ödülünü tekrar kazancağım'' şeklinde iddialı konuştu.
Sezonun ilk yarısının başında yaşadığı ayak bileğindeki sorunun tamamen geçtiğini ve ameliyat olmasını gerektiren bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayan Portekizli futbolcu, Real Madrid'de henüz bekleneni tam veremeyen Brezilyalı Kaka ile ilgili soruya ise ''Herkes istediğini düşünebilir, ama bana göre mükemmel bir futbolcu ve insan. Asla onunla ilgili şüphe duyulmamalı. Madrid'in şimdi ve gelecekteki başarıları için vazgeçilemez bir futbolcu'' cevabını verdi.