Kar üzerinde atlı sörf

Kars'ın Selim ilçesine bağlı Çıplaklı köyünde Doğanpınar Atlı Spor Kulübü sporcuları, atlarla kar sörfü yaptı.

Çarşamba 30.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009 15:14
ABONE OL
Çıplaklı köyünde, genellikle cirit müsabakaları için hazırlanan atlar bu kez, kar sörfü için koşturuldu. Isınma hareketleri yaptırılan atlara, kayak takımları urganlarla bağlanırken, sporculardan Çetin Güneş ile Kenan Karataş, kar üzerinde sörf denedi. Köylülerin tezahüratları ve alkışları arasında süren kar sörfü, ilginç görüntülere sahne oldu.

Doğanpınar Atlı Spor Kulübünden cirit sporcusu Güneş, gazetecilere yaptığı açıklamada, rüzgar sörfünü televizyondan izlediklerini belirterek, ilk kez sörfü karlı ortama taşıdıklarını söyledi. Güneş, Çıplaklı köyünü yeni bir spor dalıyla tanıştırdıklarını ve denizde yapılan sörf sporunu kendi köylerinde atlarla kar üzerinde yaptıklarını ifade etti.

''AYRINTILARI İNCELEYİP GELİŞTİRECEĞİZ''

Kars Belediyesi Geleneksel Atlı Spor Kulübü Dernek Başkanı Yaşar Yılmaz'ın da kendilerine destek olduğunu bildiren Güneş, şunları kaydetti:

''Televizyonda görüyoruz, teknelerin, motorların peşinde sörf yapıyorlar. Burada deniz ve tekne olmadığı için atın peşinde, kar üzerinde sörf yapıyoruz. Bundan sonra bunu yaygınlaştırmayı düşünüyorum. Bu sporu çocuklara da öğreteceğiz. Bir yıl sonra da Antalya'ya gidip, sörfün nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak öğreneceğiz. Sonra da bunu atlarla kar sörfü şeklinde yapacağız.''

Doğanpınar Atlı Spor Kulübünden cirit sporcusu Kenan Karataş da sörfün çok farklı ve heyecanlı bir spor olduğunu kaydederek, bundan sonra sürekli kar sörfü yapacağını belirtti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...