Köstek olmayın

TFF'den Fenerbahçe'nin açıklamasına yanıt geldi: Euro 2016'ya 'Ben yoksam proje de olmasın' şeklinde bakmak, büyük kulüp olmanın sorumluluğuna ters düşmektedir

Çarşamba 30.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009
ABONE OL
Saracoğlu Stadı'nın Euro 2016 adaylık projesinde yer bulamaması sonrası Fenerbahçe'nin yayınladığı açıklamaya Türkiye Futbol Federasyonu "Türkiye'nin projesine Türkiye'nin desteğini istiyoruz" başlıklı açıklamayla yanıt verdi. "Destek olmak yerine ön yargılı bir tutumu yansıtan bu açıklama karşısında bilgilendirme yapmanın yerinde olacağını düşünüyoruz" denilen açıklamada "UEFA, bir şehirde en fazla iki stada izin veriyor. Yeni projesiyle Atatürk Olimpiyat Stadyumu final için belirlenen koşullara uygun tek stattır. Çevresindeki geniş alanlar ve UEFA'nın ana önceliği olan güvenlik konusunda oluşacak yeterliliği, ulaşım kolaylığı ve kapasitesiyle Türk Telekom Arena'nın, ikinci stat kontenjanına alınması daha uygun bulunmuştur" bilgisi verildi. Açıklamada "Bu proje Türkiye'nin projesidir. Ülkemizde futbolun kaderini değiştirecek ve kazanmaya oldukça yakın olduğumuz bu projeye destek beklerken, böyle bir tartışmanın açılması, oluşturmaya çalıştığımız sinerjinin geriye çekilmesi anlamına gelmektedir. Bu kadar prestijli ve keyifli bir projeye, 'Ben yoksam proje de olmasın' yaklaşımıyla bakmak, en azından büyük kulüp olmanın misyon ve sorumluluğuna ters düşmektedir" ifadesi kullanıldı.

'İÇERİDEN DARBE'

TFF Başkanı Mahmut Özgener ise İzmir'de katıldığı bir törende "Evrensel kriterleri görmezden gelip tepki göstermek, adaylık sürecinde UEFA'nın ülkedeki her gelişmeyi, her haberi yakından izlediğini unutmak adaylığımıza ülke içinden darbe vurmak demektir. Tüm futbol ailesine sesleniyoruz. Hep beraber, diyalog içinde hedeflerimizi daha da büyüterek birlikte hareket edelim" ifadelerini kullandı.

Dünyanın en seksi bayan sporcuları

Bir zamanların yıldız futbolcuları

Takımların simge ve sembolleri

Ünlüler hangi takımı tutuyor?