2 yılda amorti edecek

Cristiano Ronaldo'ya 94 milyon Euro ödeyen Real Madrid bu rakamı Portekizli futbolcunun iki yıllık reklam gelirlerinden karşılayacak

Perşembe 31.12.2009
Son Güncelleme: Perşembe 31.12.2009
ABONE OL
Manchester United'dan Real Madrid'e 94 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer olan Cristiano Ronaldo, imaj hakları ve reklam gelirlerinden yılda yaklaşık 80 milyon Euro kazanacak. Ronaldo, imaj haklarından gelen gelirin yüzde 50'sini kendisi alırken, diğer yüzde 50'si ise kulübü Real Madrid'in olacak. İspanyol ekibi böylece Portekizli yıldıza ödediği bonservis bedelinin neredeyse tamamını iki yılda karşılamış olacak. Başarılı futbolcu Real Madrid'e transferinin ardından birçok reklamın yıldızı olarak kiralık olarak Milan'a giden David Beckham'ın tahtına oturmuştu.

BECKHAM'I DA GEÇTİ
Sponsor olarak Gestifute ile anlaşılamaması durumunda ise Real Madrid ile 24 yaşındaki oyuncunun, gelirin yüzde 50'sini birlikte paylaşması bekleniyor. Cristiano Ronaldo'nun anlaşmaların imzalanmasının ardından yılda en az 80 milyon Euro kazanacağı ve bu alanda bir diğer dünya yıldızı David Beckham'ı geride bırakacağı bildirildi.

Dünyanın en seksi bayan sporcuları

Bir zamanların yıldız futbolcuları

Takımların simge ve sembolleri

Ünlüler hangi takımı tutuyor?