'Aşkı bulmak zor'

Perşembe 31.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 31.12.2009 13:45
ABONE OL
Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Kaş, yurt dışında oynarken çok rahat olduğunu, Türkiye'de ise fanatizmin üst boyutta olduğunu dile getirdi.

Beşiktaş Dergisi'nin ocak 2010 sayısında özel hayatıyla ilgili soruları yanıtlayan İbrahim Kaş, İspanya'da daha rahat olduğunu belirterek, ''Sonuçta şu an Türkiye'nin en büyük kulübündeyim. İspanya'nın Real Madrid, Barcelona'sı gibi...Ben Getafe'de oynuyordum. Maçın sonucu kötü olsa bile, taraftarlar bizi alkışlıyordu. Gerçi orada da idmandan çıkıp eve gidiyordum. Her hafta takımdan bir arkadaşımız evinde yemek veriyordu'' dedi.

''Türkiye'de bence fanatizm üst boyutta. Normal olarak her maçta galibiyet bekleniyor'' diyen İbrahim, ''Ama hiçbir zaman bir futbolcu 'ben kötü oynayayım' ya da 'şu golü kaçırayım' gibi bir düşüncede olmaz ki... Her futbolcu her maçta elinden gelenin en iyisini yapmak ister. Ama maalesef bazen böyle olmuyor. İnsanlara saygı duymak lazım'' şeklinde konuştu.

'AŞKI BULMAK ZOR'
Ailesinden evlenmesi için talep ya da baskı olmadığını anlatan, kendisinin de evlenme isteğinin bulunmadığını anlatan İbrahim Kaş, futbolculara karşı toplumda bir ön yargı olduğunu, bunun da kendileri için zor bir durum olduğunu söyledi.

İbrahim Kaş, ''Öncelikle sizin ciddiyet taşıyan bir insan olduğunuzu düşünmüyorlar. Bizim açımızdan bu durum çok zor. Benimle birlikte olmak isteyen kişi, acaba gerçekten beni seviyor mu, değer veriyor mu, gibi konular çok önemli. Aşkı bulmak çok zor. Bence özellikle İstanbul'da bunu yaşamak çok zor. İlk olarak seni gerçekten tanımaması, ne iş yaptığını ve ekonomik durumunu bilmemesi lazım. Ancak o zaman karşılıklı bir şeyler hissedilir gibi geliyor'' ifadelerini kullandı.

En çok giysiye ve ayakkabıya para harcadığını belirten İbrahim Kaş, özellikle siyah ve beyaz renklere takıntısının olduğunu vurguladı.

İbrahim, sinemaya gitmeyi çok sevdiğini anlatarak, en son ''2012'' filmini izlediğini ve çok gerildiğini ifade etti.

''ÇOK OKEY OYNUYORUZ''
Evde olduğu zaman da film izlediğini dile getiren İbrahim Kaş, ancak son aylarda sürekli okey oynadıklarını söyledi.

İbrahim, ''Serdar Özkan, Kurtlar Vadisi'nde oynayan Abdülhey (Kenan Çoban), Güllü (Erhan Ufak) ile birlikte oynuyoruz. Kimi zamanlar haftanın dört günü buluşuyoruz. Çok iddialı geçiyor'' dedi.