'Katin iyi seçim'

Prof.Dr.Atasü, "Efes Pilsenli Kerem Gönlüm'de yakaladığımız Katin maddesi harika bir seçim. Çünkü 3 saatte vücuttan atılabilir. Ama yakalamışız. Aferin bize" dedi

Perşembe 31.12.2009
Son Güncelleme: Perşembe 31.12.2009
ABONE OL
TFF Doping Kurulu ile Türkiye Basketbol Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanı Prof.Dr.Turgay Atasü, futbol dışında dopingle rasyonel mücadele edilmediğini öne sürdü. Atasü, "Basketbolda daha zor ilerliyoruz. Onlar daha entelektüel olmalarına rağmen, ne hikmetse daha güç anlatıyoruz, güç ilerliyoruz" ifadesini kullandı. Geçen sezonki play-off final serisinde Efes Pilsenli Kerem Gönlüm'de Katin (Cathine) maddesini yakaladıklarını hatırlatan Atasü, "Doğal yollardan bu maddenin alınması mümkün değil. Mesela bana görev verseler, ben bulamam o maddeyi. Kaç senedir bu işin içindeyim. Çok güzel, harika seçilmiş bir madde. Çünkü 3 saatte vücuttan atılabiliyor, kanda limitin altına düşüyor. Çok akıllı seçim. Helal olsun, tebrik ederim, gider öperim kendilerini. Ama yine de yakalamışız, aferin bize" diye konuştu.

SÜREYYA OLAYI İÇLER ACISI
Futbolda son 1.5 yıldır alınan numunelerde hiçbir pozitif sonuç çıkmadığını anlatan Atasü, GSGM'yi ise doping çalışmaları konusunda başarısız bulduğunu dile getirdi. Atasü, "Süreyya Ayhan olayı içler acısı. Haltercilerin, yüzmecilerin, diğer başka branşların durumları da...'' dedi. TFF olarak 17 yılda 6.388 test yaptıklarını ve bugüne kadar ise 39 pozitif sonuçla karşılaştıklarını belirten Atasü, ''Beni en çok üzen, sporcularımızda uyuşturucu tespit edilmesi. Bugüne kadar 7-8 örnekte esrar çıktı. Spor yapan gençlerin uyuşturucu kullanıyor olması beni ayrıca çok üzüyor. 'Keşke doping kullansa da, uyuşturucu kullanmasa' diyesim geliyor içimden. Çünkü uyuşturucu tüm ailesine zarar verir. Doping ise kendi sağlığını bozar'' diye konuştu.


Dünyanın en seksi bayan sporcuları

Bir zamanların yıldız futbolcuları

Takımların simge ve sembolleri

Ünlüler hangi takımı tutuyor?