"Yabancı hocanın yardımcısı olmam"

Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, A Milli Takım'da yabancı bir teknik adamın yardımcılığını kabul etmeyeceğini söyledi.

A Milli Takım'da Teknik Direktör Fatih Terim'in görevinden istifa etmesinin ardından hala bu göreve kimin geleceği "Yabancı mı olsun yerli mi olsun" tartışmaları devam ederken Yılmaz Vural, A Milli Takım hocalığını yapmaya talip olduğunu birkez daha açıkladı.

A Milli Takım konusunda fazla konuşmak istemediğini dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, "Benim taa ilk günden yaptığım açıklamalarım geçerlidir. Her Türk teknik adam A Milli Takım'da görev yapmak ister. Ancak fazla konuşarak A Milli Takım seçicilerini zor durumda bırakmak istemiyrum. Karar verenler sonuçlarına katlanacaktır." dedi.

Spor kamuoyunda gündeme gelen "Yabancı teknik adamın yanına yerli yardımcı hoca" şeklindeki söylemlerin hatırlatılması ve kendisinin yabancı hocaya yardımcı hoca olup olmayacağının sorulması üzerine Yılmaz Vural, "36 yaşındayken bana Sepp Piontek'in yardımcılığı teklif edildi ben kabul etmedim. Yabancı hocaya her zaman karşı olduğunu söyleyen birisinin bunu kabul etmemesi gerekirdi. İnsanlar söyledikleri sözlerin arkasıda olmaları gerekir." diyerek yabancı hocanın yanında yardımcı hoca olma fikrini kabul etmeyeceğini dile getirdi.

"ŞAMPİYON OLMAK İÇİN TÜM BASKILARA DAYANMANIZ LAZIM"
Yılmaz Vural, Turkcell Süper Lig'de zirvede oynayan Anadolu takımlarının şampiyon olabilmeleri için henüz hazır olmadıklarını kaydetti.

Ligde şampiyon olabilmek için camiaların henüz hazır olmadığını ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, "Geçen yıl Sivasspor bu yılda Kayserispor ve Bursaspor ligin üst sıralarında yer alıyor. Ancak hem yöneticileri hem hocaları hala temkinli konuşuyorlar. Bu takımların ligin üst sırasında olmaları çok önemli ama bakın ilk yarının son haftasında Kayserispor kendi sahasında Antalyaspor'a yenildi. Açıklamaları ise stresi kaldıramadık. Şampiyon olmak istiyorsanız tüm güçlüklerin üstesinden gelmek zorundasınız. Ama yine de futbolumuzda büyük ilerleme var. Önceden üç takım şampiyonluk için oynarken şimdi bu sayısı arttı. 5-6 takım zirve mücadelesi veriyor.'' dedi.
BİZE ULAŞIN