"Bochum Savcılığı bilgi paylaşmadı"

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, 1. kategoriye yükselen hakem Cüneyt Çakır'ın, en üst seviye olan elit kategori için büyük şansı bulunduğunu söyledi.

Şenes Erzik, özellikle, UEFA Kupası'nın formatının değişip Avrupa Ligi'ne dönüşmesiyle bu kulvarda oynanan maç sayısının arttığını, görev alan Türk hakemlerin de başarılı olduklarını kaydetti.

SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...

''UEFA Avrupa Ligi'ne çağrılan hakemlerimizin yüksek performans göstermesi, önemli bir şans getirdi'' diyen Erzik, şöyle konuştu:

''Cüneyt Çakır'ın 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'ndaki ve Avrupa Ligi'ndeki başarılı yönetimleri, yine Bülent Demirlek'in performansı, onları bir üst kategorilere çıkarttı. Cüneyt Çakır'ın henüz 33 yaşında geldiği nokta önemli. En üst seviye olan elit kategori ise Cüneyt Cakır'ın gelecek sezonki performansına bağlı. Başarılı olursa ki olacağına inanıyorum, elit kategoriye yükselir.''

2016 İÇİN HERKES KADAR ŞANSIMIZ VAR

Şenes Erzik, Türkiye'nin ev sahipliği yapabilmek için aday olduğu 2016 Avrupa Şampiyonası'nı alabileceğini dile getirdi.

Türkiye'nin, 2008 yılı için Yunanistan'la beraber, 2012 yılı için de tek başına aday olduğunu hatırlatan Erzik, ''Şimdi 2016'ya adayız. Ben, rekabetten sağlıklı sonuç doğacağı inancındayım. İsveç-Norveç ortaklığının çekilmesine üzüldüm. Daha fazla rekabet olsaydı, daha iyiydi. Rakiplerimiz olarak İtalya ve Fransa kaldı. Şimdi 15 Şubat'ta sunum var. Ondan sonra nisan ayı sonuna kadar teknik değerlendirme yapılacak. Bizim de diğer adaylar kadar şansımız var. Her şey çok iyi bence. Neden olmasın ki'' diye konuştu.

BOCHUM SAVCILIĞI HENÜZ BİLGİ PAYLAŞMADI

Almanya'da, Bochum Savcılığı tarafından şike ve bahse yönelik sürdürülen soruşturmaya değinen Erzik, bilgi kirliliğinden yakındı.

Savcılık tarafından henüz UEFA'ya ve ilgili 9 ülke federasyonuna dahi bilgi verilmediğini anlatan Erzik, şunları söyledi:

''Hiçbir yerde bilgi yok. Hele soruşturma devam ederken, UEFA'ya bile soruşturmanın selameti açısından belge verilmiyorken, ne söylenebilir. UEFA'ya, adı geçen 9 federasyona bilgi verilmemişken ki içinde Almanya da var, ne yapabiliriz. 'Sabredin' diyorlar, biz de bekliyoruz.''
BİZE ULAŞIN