Mesut Özil'i bekliyor

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Werder Bremen'in menajeri Klaus Allofs, takımda 2011 yılında kadar sözleşmesi bulunan Mesut Özil'in sözleşmesini uzatıp uzatmayacağı yönündeki kararını bekliyor.

Bild gazetesinin haberine göre, Werder Bremen'in kamp yaptığı Dubai'de bulunan Allofs, görüşmeler yapmak için Dubai'ye giden Mesut'un menajeri Reza Fazeli ile görüşeceklerini belirterek, ''Net bir karara ihtiyacımız var'' dedi.

Fazeli ile 2009 yılının Ağustos ayında bu konuyu görüşmek için bir araya gelen Allofs, görüşmelerin büyük bir bölümünü tamamladıklarını belirtti.

Haberde, Werder Bremen'in, Mesut'un sözleşmesini 2013 yılına kadar uzatmak istediği, sözleşmede Mesut'un Werder Bremen'den 2012 yılında ayrılmak istemesi durumunda 25 milyon Avro'ya gidebileceğinin yer aldığı ifade edildi.

Ayrıca, Mesut'un aldığı ücretin, geçen yaz döneminde aldığı 1,2 milyon Avro'luk primler ile birlikte 3 milyon Avro'ya yükseltildiği kaydedildi.

Mesut'un, sözleşmenin uzatılması konusunda zamana oynadığı görüşüne yer verilen haberde, Mesut ile Arsenal ve Sevilla'nın da ilgilendiği, Franck Ribery'nin ayrılması durumunda Bayern Münih'in de Mesut'u isteyebileceği belirtildi.


BİZE ULAŞIN