Sezer ve Murat Trabzonspor'da

Trabzonspor, ara transferinde renklerine kattığı Sezer Badur ve Murat Ocak ile sözleşme imzaladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun da katılımıyla yapılan törende Murat ve Sezer 2,5 yıllık sözleşmeye imza attı.

Asbaşkan Hacısalihoğlu, her iki oyuncunun da daha önceki dönemlerden beri kadrolarına katmak istediği futbolcular olduğunu belirtti. Bu transferin bugün gerçekleştiğini anlatan Hacısalihoğlu, "Her iki arkadaşın da Trabzonspor'a uzun yıllar hizmet edeceklerine inanıyoruz. İnşallah Trabzonspor'da sevilen, aranan, yıldız olan oyuncular olacaklar. Trabzonspor'a güç katarken milli takımlarda da Türk futboluna hizmet edecekler. Kendilerinden beklentimiz bu." dedi.

Trabzonspor gibi kulüpler için transferin belli bir dönemi olmayacağını kaydeden Hacısalihoğlu, transfer çalışmalarına ilişkin de şu bilgileri verdi;

Bütün sezon boyu hatta sezon bittikten sonra araştırma ve izlemeler devam ediyor. Uygun şartlar, uygun oyuncularla anlaşmaya varılınca kadroya katılıyor. Bu, bu dönemde de olabilir, sezon sonunda da olabilir. Ama Trabzonspor'un transfer çalışması 12 ay devam ediyor."

Hacısalihoğlu, bir soru üzerine de Razundara Tjikuzu ve kaleci Tony Sylva'nın durumlarına ilişkin olarak ise, "Tjikuzu, kendisi bir takım şansızlıklar yaşadığını burada oynamasının şuanda çok mümkün olamadığını düşünerek başka bir kulübe gitmek isteğini söyledi. Biz de hocamızla görüşerek kendisine izin verdik. Şayet bir kulüple anlaşırsa şartlara göre kiralık ya da satılık verilecektir. Tony Sylva ise bir dönem kendi sorunları nedeniyle bazı moral bozuklukları yaşadı. O dönemde bazı düşük performanslı maçlar da çıkardı. Bizim 3 tane kalecimiz var, hocanın taktirine göre hangisi formda ise o oynayacaktır. Tony tamamen silindi, bundan sonra Onur oynayacak ya da Tolga hiç oynamayacak diye bir karar olamaz. Hangisi iyi olur ve hoca hangisini uygun görürse o oynayacaktır. Bu bütün futbolcular için de geçerlidir."

Bordo - mavili ekibe yeni katılan futbolcular Sezer Badur ve Murat Ocak ise Trabzonspor gibi büyük bir camiaya geldikleri için heyecanlı olduklarını, kendilerine bu formayı layık görenleri mahcup etmemek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

BİZE ULAŞIN