Lider de olmasak!

Birlik yemeğinde "Fenerbahçeli olmanın ne olduğunu anlamayanlar var" diyen Yıldırım'a, futbolcular "Üç kulvarda lideriz, bunları duyuyoruz. Bir de lider olmasak neler duyacağız" şeklinde tepki gösterdi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, futbol takımına ikinci yarı öncesi verdiği moral yemeği, bazı futbolcuların tepkisine neden oldu. Yıldırım'ın Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki yemekte, "Ben bu sezon başında camiaya bir söz verdim. Herkes bu sözün tutulmasına yardımcı olacak. İçinizde halen Fenerbahçeli olmanın ne olduğunu anlamayanlar var. Bu camiada kimse kimseye taviz vermez. Üzerlerindeki formanın ağırlığını bilmeyenlerin bu camiada sürekli olmaları çok zor. Herkes ikinci yarıda bu bilinçle sahada mücadele etmeli" şeklindeki konuşması, özellikle takıma yeni katılanlar ve genç isimler tarafından üzüntüyle karşılandı. Turkcell Süper Lig, UEFA Avrupa Ligi ve Ziraat Türkiye Kupası'nda ilk yarıyı lider kapatmalarına rağmen böyle bir fırça yediklerini belirten futbolcular, "Ligi ikinci ya da üçüncü de bitirebilirdik. Kimbilir, başkan o zaman bize neler söylerdi?" diyerek Yıldırım'ın konuşmasının sertliğine dikkat çektiler. Aziz Yıldırım'ın konuşmasında Colin Kazım ve Önder Turacı'dan bahsederken sürekli "İki oyuncu" ya da "İki arkadaşınız" tanımını kullanması da "Sonuçta iyi ya da kötü, bu insanlar bu takıma hizmet etti. Gönderilmeleri yönetimin kararıdır, ama hitap şekli kesinlikle böyle olmamalı" yorumlarını beraberinde getirdi. Takım içinden sadece Emre Belözoğlu'nun masada Aziz Yıldırım'a yakın bir yere oturtulması, kaptan Alex de Souza'nın ise Başkan'dan uzakta tutulması, bir başka dikkat çeken unsurdu. Aralarında yönetici Nihat Özbağı olmasına rağmen Aziz Yıldırım, Belözoğlu'yla sık sık sohbet etti. Gecede Başkan tarafından tebessüm gösterilen tek isim yine Emre'ydi. Başkan'ın zaman zaman kendi internet sitesinde yaptığı açıklamalardan dolayı kaptan Alex de Souza'ya tepkili olduğu da ileri sürüldü.

KAZIM'A SEVİNDİLER
Yemekte Colin Kazım ve Önder Turacı'nın affedilmesi yönünde futbolculardan Aziz Yıldırım'a herhangi bir talep gelmezken, özellikle bazı Türk futbolcuların Kazım'ın gönderilmesine sevindiği bile iddia ediliyor. Disiplinsizliği ve gençlere kötü örnek oluşu nedeniyle sezon başından bu yana takım içinden de tepki alan Kazım'ın, idmanlardaki gayri ciddi havası, kimseye selam vermemesi arkadaşlarından eksi puan aldığı başka konulardı. Takımdaki birçok ismin "Eden, bulur" diyerek yönetimin kararına olumlu yaklaştığı da gelen haberler arasında.

3 büyüklerin efsanevi isimleri - Galeri

Dünyanın en seksi bayan sporcuları

BİZE ULAŞIN