Shin'in peşini bırakmıyor

Bursaspor, neden belirtmeden kentten ayrılan futbolcusu Shin Young Rok'un peşini bırakmıyor.

Bursaspor Kulübü'nün avukatı Oya Eroğlu Yakıcı, Shin'le ilgili yasal işlemlerin yapıldığını, bu futbolcunun Bursaspor'un izni olmadan başka bir kulüple sözleşme imzalayamayacağını söyledi.

Shin'in kulüpten herhangi bir alacağının bulunmadığını dile getiren Yakıcı, Koreli futbolcunun tüm hak edişlerinin zamanında hesabına yatırıldığını belirtti.

Yakıcı, Rusya Premier Lig ekiplerinden Tom Tomsk'un Shin Young Rok ile 2 yıllık sözleşme imzaladığını duyurduğunun anımsatılması üzerine, ''Rus kulübü ile gayriresmi anlaşma yapmış olabilir. Ancak, bizim iznimiz olmadan Rus kulübünde forma giyemez'' dedi.

Bu futbolcu için Rusya'da geçici lisans çıkarılıp çıkarılamayacağı yönündeki soru üzerine Yakıcı, ''UEFA, zaman zaman futbolcular için uyuşmazlıklarda geçici lisans veriyor ama bunun için de Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) izin alması lazım. Biz TFF'ye futbolcuyla ilgili tüm mali yükümlülüklerimizi yerine getirdiğimizi belgelerle ilettik. Bu anlamda Rus kulübü Shin'i oynatmak istiyorsa Bursaspor ile anlaşmalı'' yanıtını ver

*TEKNİK DİREKTÖRLERİN ÇILDIRDIĞI ANLAR...

*ŞAMPİYONLAR LİGİ'NİN GENÇ FUTBOLCULARI...

*FUTBOL TAKIMLARI HANGİ TARİHLERDE KURULDU...
BİZE ULAŞIN