Tello yerini sağlama aldı

Beşiktaş'ta gönderilmesi gündeme gelen Şilili futbolcu, laktat testinde zirveye çıktı. Tello'yu İsmail Köybaşı takip ederken, İbrahim Kaş ise sonuncu oldu

Beşiktaş'ta bir ara yabancı kontenjanının açılması için gönderilmesi gündeme gelen Rodrigo Tello, ikinci yarıya fırtına gibi girmeye hazırlanıyor. Şilili milli futbolcu, Antalya kampında yapılan 'laktat' testinde en iyi sonuca ulaşan isim oldu. SABAH'ın ele geçirdiği test sonuçlarında İsmail Köybaşı ikinci olurken, üçüncü sırayı ise takımdan gönderilmesi beklenen Erhan Güven aldı. Siyah-beyazlı takımdaki bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle "Kartal'ın yeni atom karıncası" olarak adlandırılan Ernst'in beşinci olması ise dikkat çekti. Sonuncu sırayı alan isimler Rıdvan Şimşek ile İbrahim Kaş oldu.

DELGADO BELİRSİZLİĞİ SÜRÜYOR
Değerleri düşük oyunculara teknik direktör Mustafa Denizli, yeni programlar uygulacak. Denizli, Delgado'nun dönüşü sonrası gidecek isimlerden biri olarak gösterilen Tello'yu tebrik etti. Beşiktaş'ta Delgado belirsizliği sürerken, hazırlık maçlarındaki performansı ile dikkat çeken ve forma giren Tello'nun siyah-beyazlılara veda ihtimali de iyice zayıfladı.

LAKTAT TESTİ NEDİR?
TÜM dünyada organizmanın kapasitesini belirlemede ve bireye özgü antrenman yükünün tam olarak belirlenmesinde en çok kabul gören ve kullanılan yöntem 'Laktat' testidir. Laktat testi egzersiz sırasında sporcunun kanındaki laktik asit seviyesinin takip edilerek kondisyon durumunun ve dayanıklılık kapasitesinin belirlenmesini de sağlayan bir testtir.


*TEKNİK DİREKTÖRLERİN ÇILDIRDIĞI ANLAR...

*ŞAMPİYONLAR LİGİ'NİN GENÇ FUTBOLCULARI...

*FUTBOL TAKIMLARI HANGİ TARİHLERDE KURULDU...


BİZE ULAŞIN