Hücum var sonuç yok

Beşiktaş'ın artan hücum istatistikleri sonuç getirmiyor. Kartal, ilk 19 resmi maçtaki şut sayısı ortalamasını (13); galibiyeti unuttuğu son 6 maçta 18'e, kornerleri ise 6'dan 10'a yükseltti

2009-2010 sezonunun ikinci yarısında defansif oyundan vazgeçeceğinin altını çizen ve "1-0 kazanmaktansa beş atıp, dört yiyerek kazanmayı tercih ederim" açıklaması ile 2010'da gerçek futbol anlayışını ortaya koyacağını dile getiren MustafaDenizli'nin Beşiktaş'ı, son altı resmi maçta hücumdaki etkisini iyice artırdı ama gol sorununu bir türlü çözemedi... Aralık 2009'un başından bu zamana kadar çıktığı 6 resmi maçta hiç galibiyet yüzü göremeyen ve 4 mağlubiyet alan Beşiktaş'ın hücum istatistiklerinde gözle görülür bir artış söz konusu... Son 6 maç; bu sezon toplam 25 resmi karşılaşmaya çıkan (Hükmen kazanılan Ankara maçı hariç) siyah-beyazlıların ilk 19 resmi maçtaki (1 Süper Kupa, 13 Süper Lig, 5 Şampiyonlar Ligi) ortalamalarının üzerine çıktı. İlk 19 maçta atılan şut sayısının ortalaması, mücadele başına 13'tü (246 şut). Son altı maçın ortalaması ise 18 (106 şut)... İsabetli şutlarda da ortalama yükseliyor. İlk 19 karşılaşmada maç başına düşen isabetli şut sayısı 5 (Toplam 92 isabetli şut)... Son altı maç başına düşen rakam ise 7 (42 isabetli şut).

BECERİDEN YOKSUN OLUNCA...
Kornerlerde de benzer bir tablo mevcut.
Karşılaşma başına düşen ortalama altı korner, son altı maçta; mücadele başına 10'a yükseliyor. (İlk 19 maç 109, son altı maç 62 korner) Beşiktaş'ın 19 maçta girdiği gol pozisyonu sayısı 93... Maç başına vurduğumuzda ise 5... Son altı maçta ortalama 6'ya çıkıyor. Beşiktaş'ın hücum hattında hareketlenme yaşandığı bir gerçek. Fakat becerileri kısıtlı forvetler, takımdaki gol sıkıntısının başrolündeki yerlerini halen koruyorlar. Bu tablo, "Acaba golcülerin performansı ne olacak?" ve "Ofansif futbolun öncülerinden olan Mustafa Denizli bu durumda ne yapacak?" sorularının gündemdeki yerini bir süre daha koruyacağının mesajını veriyor.

GÖZDEN DÜŞTÜ
Denizli'nin gözdesi Nihat, ilk 11'de çıktığı son 5 resmi maçın sadece 1'inde 90 dakikayı tamamladı. Son 2 maçta da devrede oyundan alındı.

3 BÜYÜKLERİN EFSANEVİ İSİMLERİ

FUTBOLCULARIN LAKAPLARINI BİLİYOR MUSUNUZ?

TEKNİK DİREKTÖRLERİN ÇILDIRDIĞI ANLAR - GALERİ

TAKIMLARIN SİMGE VE SEMBOLLERİ

BİR ZAMANLARIN YILDIZ FUTBOLCULARI

DÜNYANIN EN SEKSİ BAYAN SPORCULARI

19.YY SPOR ALETLERİ
BİZE ULAŞIN