Devler arasında

Avustralya Açık'ta 3. ön eleme turunda Alman Kindlmann'a 9-11 biten tie-break setiyle yenilen Marsel İlhan, Simons'ın turnuvadan çekilmesiyle ana tabloya kaldı

Marsel İlhan US Open'dan sonra Avustralya Açık'ta da ana tabloya yükselmeyi başardı. 3. ön eleme turunda Alman Dieter Kindlmann ile karşılaşan Marsel, ilk seti 5-7 kaybettikten sonra ikinci seti 25 dakikada 6-1 alıp, durumu eşitledi. Tie-break seti ise sanki bir final mücadelesine döndü. Tam 112 dakika süren ve 20 oyuna sahne olan bu sette yorgunluktan bacağına kramp girmesine rağmen mücadeleyi bırakmayan milli tenisçimiz şanssız bir şekilde 9-11'lik sonuçla kaybeden taraf oldu. Ancak yenilginin üzüntüsü sürerken Marsel'e iyi haber geldi. Ön elemeden ana tabloya yükselen Fransız Simon'un sakatlanıp, turnuvadan çekilmesiyle, dünya sıralamasında en iyi durumda olup, ön eleme maçlarında en yüksek skorla elenen tenisçilerin elde ettiği hakla Marsel ana tabloya yükseldi.
RAKİBİ GROSJEAN OLDU
Marsel İlhan'ın Avustralya Açık'ta ana tablonun ilk turundaki rakibi Fransızlar'ın tecrübeli raketi Sebastien Grosjean oldu. Müsabaka yarın sabaha karşı TSİ 04.00'te oynanacak. Marsel, ana tabloya çıkmanın çok büyük bir mutluluk olduğunu belirterek, "Maçta yaşadığım şansızlıklardan dolayı galip gelemedim. Maç sonrasında Simon'un sakatlanıp turnuvadan çekilmesiyle kazandığım hakla ana tabloya çıkmış olmak da büyük bir gurur. Hedefim burada ilk 32'ye kalmak."

BİZE ULAŞIN