Emre yolunu yaptı

Emre, "Hepimiz hatalar yapıyoruz, ben de çok hata yaptım. Affedilmelerini isterim" diyerek Kazım ve Önder'i savundu. Yönetimin iki futbolcunun durumunu yeniden görüşeceği ileri sürüldü

Fenerbahçe'de kadro dışı kalan Önder ve Kazım'ın durumu yeni bir boyut kazandı. Antalya kampında basın toplantısı düzenleyen Emre Belözoğlu, "İkisi de iyi, düzgün insanlar. Hepimiz hatalar yapıyoruz, ben de çok hata yaptım. Ama bunun tasarrufu tamamen yönetimdedir. Bana kalsa onları affetmek isterim. Her şeyden önce ikisi de arkadaşım" diyerek Colin Kazım ve Önder Turacı'yı savundu. İki futbolcunun kadro dışı kalmasının ardından takviye gerektiğinin de altını çizen Emre, "Eğer affedilmeyeceklerse takıma takviye yapılması gerektiğini düşünüyorum. Önder oynadığı zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir isimdi. Kazım da bu sezon en verimli dönemini geçiriyordu. İki çok iyi oyuncu gitti. Sadece Gökhan Ünal geldi. Türkiye ve Avrupa'da başarı kazanmamız için daha alternatifli bir kadro şart" diye konuştu.

ÖNDER' E AF GÖRÜNDÜ
Öte yandan yönetimin özellikle Önder Turacı'yı affetmeye sıcak baktığı ifade edilirken, bu iki futbolcunun durumunun pazartesi günü yapılacak olan toplantıda gözden geçirileceği ileri sürüldü. Aziz Yıldırım'ın Önder konusunda yumuşadığı, ancak Kazım'la ilgili affı düşünmediği de gelen haberler arasında.

FARK 7-8 PUAN OLABİLİRDİ
Emre Belözoğlu, takımda daha üst seviyeye çıkabilecek birçok oyuncu olduğunu belirterek "Buna rağmen ilk yarıyı lider kapattık. Eğer biraz daha iyi konsantre olabilseydik, farkın 7,8 puan olması işten bile değildi. İnşallah ikinci yarıda bu performansı gösterip şampiyonluğu kazanırız. Kadro kalitesi olarak bunu başaracak güçteyiz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN