Ada'da 'Sabah' oldu

SABAH'ın günler önce yazdığı Van Nistelrooy-Rijkaard arasındaki telefon görüşmesi ile pazarlık dün İngiliz basınında da çıktı. Yıllık 3.2 milyon Euro isteyen Hollandalı yıldızı Galatasaray'ın ikna etmesi yakın

Galatasaray'ın peşinde olduğu Hollandalı Ruud Van Nistelrooy'un teknik direktör Frank Rijkaard ile görüştüğü haberi dün İngiliz medyasında geniş yer buldu. SABAH'ın 5 Ocak tarihinde "Alo Ruud Ben Frank" manşetiyle ortaya çıkardığı görüşmede, Rijkaard'ın vatandaşına "Galatasaray'a gel" teklifi tüm detaylarıyla yer almış, 1 hafta sonra ise Van Nistelrooy, Galatasaray'ın hocasıyla yaptığı görüşmeyi Hollanda medyasına da doğrulamıştı. Bu haber de 12 Ocak tarihinde SABAH'ın sayfalarında "Alo Ben Ruud" manşetiyle yer bulmuştu. İngiliz Mirror gazetesi dün SABAH'ın 6 gün önce okuyucularına duyurduğu habere adeta ayna tuttu ve "Nistelrooy, Rijkaard ile görüştü; Premier Lig'e dönmüyor" yorumunu yaptı.

LİNDEROTH GİDECEK
Tuncay Şanlı'nın forma giydiği Stoke City'nin teklifini 10 gün önce reddeden ve Liverpool'un da teknik direktörü Rafael Benitez'in "Ruud listemizde değil" açıklamasıyla rotasını Türkiye'ye çeviren Van Nistelrooy, Frank Rijkaard'dan 20 Ocak tarihine kadar düşünmek için süre istemişti. Yıllık 3.2 milyon Euro isteyen Hollandalı golcüye Avrupa'da bu rakamı ödeyecek kulüp olmadığından, Galatasaray'ın Real Madrid'den ayrılacak Nistelrooy'u imza için ikna etmesi bekleniyor. Kadrosunda 8 yabancı futbolcu bulunan sarıkırmızılı kulüp, Linderoth'un sözleşmesini feshetmek için büyük çaba harcayan Galatasaray yönetimi, İsveçli ile yolları ayırmadan Nistelrooy'u İstanbul'a getirmeyi düşünmüyor.


BİZE ULAŞIN