Kartal'ın kara tahtası

Beşiktaş kulübünde, Demirören-Aksu yarışı ile kongre sürecine girildiğinden bu yana her şey tepetaklak oldu. Futbol takımı, Şampiyonlar Ligi'nin ardından Ziraat Türkiye Kupası'na da veda etti. Ligde ise 5. sırada. Sözleşmesi askıya alınan Delgado İstanbul'a döndü ancak takımdaki 8 yabancıdan kimin gideceği hala belirsiz. Belediye maçı için Olimpiyat'a 300 kişi gitti. Taraftar takıma inancını kaybetti, Denizli'ye büyük tepki var. Basketbol takımında ödeme yapılmıyor. Chatman ve Baxter, kaybedilen son Karşıyaka maçında oynamadı

Sürekli olarak Çeşme'ye gitmekten bahsediyor...
Şampiyonlar Ligi'ne vedasının ardından UEFA Avrupa Ligi'ne kalamayan, Turkcell Süper Lig'de kötü bir performans sergileyen ve 5. sırada yer alan, ligde ikinci yarı başlamadan önce de Ziraat Türkiye Kupası'na veda eden Beşiktaş'ta sular durulmuyor. Beşiktaş yöneticileri alınan kötü sonuçlardan sonra teknik direktör Mustafa Denizli'ye büyük tepki gösterdi. Yöneticilerin Denizli ile ilgili olumsuz görüşlerini başkan Yıldırım Demirören'e şu şekilde ilettikleri öğrenildi: 1- "2- "Sürekli Çeşme'ye gitmekten bahsediyor, Lig TV'ye bile bu yönde açıklamaları oldu. Bu halde oyuncuları nasıl motive edecek?" 3- 4- "Takım sezon başından beri Fenerbahçe maçı dışında iyi oynamadı. Şampiyon kadronun üzerine 23 milyon Euro'luk transfer takviyesi yapıldık, daha iyi olacağına takım kötüye gitti." 5- 6- "Bir takım bu kadar savunma yapar mı? Bu sistemde golcüler zaten gol atamaz. Ya radikal tedbir alsın ya da bırakalım Milli Takım'a gitsin. Onun yüzünden kongreyi kaybedeceğiz." Yöneticilerin sıkıştırdığı Demirören'in, Denizli ile görüşeceğini hocanın arkasında olduğunu söylediği bildirildi.

İyiyim, sağlamım, hırslıyım Sahanın dışında kalmam
Önceki gün ülkesinden dönen ve dün yeniden takımla idmana çıkan Matias Delgado yeni bir krizle de beraber geldi. Günlerce dönüp dönmeyeceği tartışılan, ne kadar sağlıklı döneceği belirsiz olan Arjantinli futbolcu, gözden çıkarılması halinde durumunu FIFA'ya taşıyacağı imasında bulundu. Dünkü çalışmada Mustafa Denizli ile bir görüşme yapan Delgado'nun, "Ben iyiyim ve oynamak istiyorum. Sadece paramı alıyor olmak yeterli değil. Bu takımın bana ihtiyacı var. Artık sahada olmak istiyorum" ifadelerini kullandığı belirtildi. Denizli ve yöneticilerin, "Sen bize sağlam lazımsın. Sağlıklıysan lisansını çıkartalım" sözlerine Delgado'nun, "Hazır ve oynayacak durumdayım. Lisansını iptal edeceğiniz oyuncu olmayacağım. Aksi takdirde; işi yokuşa sürerseniz başka mecralarda hakkımı ararım. Artık oynamak istiyorum" dediği öğrenildi.

KURBAN ARANIYOR
Delgado'nun kesin tavrı sonrasında gözler takımdan gönderilecek yab a n c ı y a çevrildi. Transferin bitimine az bir süre kalması nedeniyle yönetim ve Denizli çaresiz bir şekilde kurban arıyor. Kurbanın da Tello ve Fink'ten birinin olması bekleniyor.

Şubat ayında fırtına var! Potada kabus senaryosu
Yıldırım Demirören ve yönetimi ile ilgili önemli iddialar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde borç tartışmalarının gündeme oturduğu kulüpte şimdi de şubat ayında yapılacak ödemelerin sıkıntısı yaşanıyor. İddialara göre; kongrenin ardından kulübün şubat ayında 30 milyon Dolar'lık borç yükü var. Yönetimin uzun süredir borçları ötelediği ve tarih olarak kongre sonrasını verdiği bildirildi. Başkan Yıldırım Demirören de kongreyi kaybetmesi halinde kulüpten alacağını hemen tahsil edeceğini açıklamıştı. Öte yandan erkek basketbol şubesinde de yabancı oyunculara uzun süredir ödeme yapılmıyor. Baxter ve Chatman'ın sakatlık bahanesi ile oynamadığı Karşıyaka maçı kaybedildi. Sıkıntı yaşayan yabancıların ayrılabileceği iddia ediliyor. Geçen günlerde futbolculara ödenen toplam 4.5 milyon liranın sadece yüzde 20'sine, basketbol şubesinin tüm sezonluk giderinin karşılanabileceği ileri sürülüyor.

8 milyonluk Tabata'nın değerini 2'ye düşürdük
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, dün Kanaltürk'te önemli açıklamalar yaptı. Avrupa'ya ve Türkiye Kupası'na veda eden futbol takımından seçime kadar birçok konuya değinen siyah- beyazlı başkan, camiaya seslendi. İşte Demirören'in açıklamaları:

ALDIĞIMIZ TABATA, BU DEĞİL
DECO'YU alacaktık; gelmek istemedi. Gaziantepspor Başkanı ile ticari ortaklığım yok. Aldığımız Tabata, bu değil. 8 milyon Euro'luk oyuncunun değerini 2 milyon'a düşürdük. Yeterince oynamadı.

50 MİLYON DOLAR HARCADIM
BAŞKANLIKyaptığım 6 yılda cebimden 50 milyon Dolar harcadım. Ben, başkan seçilmeden bu paraların faizini almayacağını ama anaparayı alacağımı söylemiştim. Bana "zengin çocuğu" diyen Murat Aksu, başkan olursa, ertesi gün paramı isterim.

SEÇİME SİYASET GİRMİŞTİR
BUGÜNbir bakan bile kongre üyelerini arıyorsa, seçime siyasetin karıştığını söyleyebiliriz. Batuhan'ı kiraya vermeyeceğim. Çünkü, Batuhan bunu ödül olarak görüyor. Kalacak ve hocasının gözüne girecek.

YILDIRIM DEĞİŞTİ
2004 yılındaki Yıldırım (Demirören) ile 2010'daki Yıldırım değişti. En büyük hayal kırıklığım Ailton oldu. Mehmet Topuz durumuna da üzüldüm.

"Tabata'yı oynatmıyor. Bu oyuncu İstanbul BŞB maçında oynamayacak da hangi maçta oynayacak?"
"Aklı Milli Takım'da. 'Eğer Beşiktaş'a hoca olmasaydım Milli Takım'daydım' diye düşünüyor. Hala da umudunu yitirmiş değil."
Görevi gönülsüz kabul etti, gönülsüz götürüyor. Sezon başı sizin zorlamanız olmasa görevi kabul etmeyecekti."
BİZE ULAŞIN