Lucas Neill: Souness gibi

Lucas Neill, dün Galatasaray'a imza attı ve Kadıköy'de bayrak diken Sounees gibi kulüp tarihine geçmek istediğini söyledi ve ekledi: Şampiyon Galatasaray

İngiltere'de 15 yıllık kariyerine son noktayı koyan Lucas Neill, dün kendisini 1.5 yıllığına Galatasaraylı yapan imzayı attı ve sarı-kırmızılı taraftarlara ilk mesajını yolladı: "Şampiyon Galatasaray." Dün sabah sağlık kontrolünden geçen Avustralyalı yıldız, Florya Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde sempatik tavırlarıyla dikkat çekti. Başkan Yardımcısı Ali Haşhaş ve kulübün unutulmaz isimlerinden Muzaffer Sipahi'nin katıldığı imza töreninde Lucas Neill şöyle konuştu: "Rijkaard ile yeni tanıştık. Neeskens ile milli takımda çalışmıştık. Kewell ile milli takımda, Nonda ile Blackburn'da beraber oynamıştık. Tugay bana G.Saray hakkında harika şeyler anlattı. Sezon başında aldığım teklifi bebeklerimiz ufak olduğu için kabul etmedik ama şimdi aile olarak İngiltere dışına çıkmak için kendimizi hazır hissettik." Kewell'in, Galatasaray ile ilgili kendisine çok olumlu görüşler ilettiğini ifade eden Neill, "1.5 senelik bir kontratım var ve bugün de ilk günüm. Kewell'ın, Galatasaray hakkında İstanbul hakkında ne kadar olumlu düşündüğünü de biliyorum. Umarım burada olmam onu da etkiler ve devam eder'' diye konuştu.

SOUNESS VE BAYRAK
Arda, Sabri, Elano ve Baros'a övgüler yağdıran Neill şöyle devam etti: "Souness'in G.Saray için ayrı bir önemi var. F.Bahçe'nin stadına bayrak dikmişti. Ben de bu kulübün tarihinin bir parçası olmak istiyorum." Stoper ya da sağ bek tercihinin olmadığını belirten Neill önemli olanın G.Saray 11'inde forma giymek olduğunu sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN