Ahmet Suat Özyazıcı, Trabzonspor'da

Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden ve birçok şampiyonluğunda görev alan Ahmet Suat Özyazıcı, kulüpte futbol danışmanlığı görevine getirildi.

Özyazıcı için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine, asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile teknik direktör Şenol Güneş, kulüp eski başkanlarından Özkan Sümer de katıldı.

Hacısalihoğlu, burada yaptığı açıklamada, Trabzonspor'da daha önce görev yapmış bir çok ismi bir çatı altında birleştirmeyi düşündüklerini ifade ederek, şunları söyledi:

''Bu çerçevede Ahmet Suat Özyazıcı hocamızla da birlikte çalışacağız. Kendisinin gösterdiği anlayış ve özveriden dolayı teşekkür ediyoruz. Futbol danışmanı olarak görev yapacak. Başkan, yönetim ve teknik heyete danışmanlık yapacak, kulübün temsilinde de ismi ve kişiliğiyle katkılar sağlayacaktır. Bu katılımın camiada coşku ve sevinç yarattığını görmekten mutluyuz. Kendisine teşekkür ediyoruz. Teknik direktörümüz sayın Şenol Güneş'in de bu yönde arzusu olmuştur. Böylelikle çalışma dönemini başlattık.''

Hacısalihoğlu, 2 yılı aşkın süre önce bu göreve gelirken her konuda birlik beraberliği oluşturma gayreti içinde olacaklarını söylediklerini kaydederek, ''Bunları sözde bırakmadık. Daha önce bu kulübe hizmet etmiş başkanlarımızı bir araya getirmiştik. Tartışılan konuları ortadan kaldırmaya çalışmıştık. Şimdi de teknik anlamda Trabzonspor'a hizmetleri olmuş isimleri bir arada bulundurma şansını yakaladık. Taraftarlarımızda ve camiamızda da birlikteliği artırırsak Trabzonspor çok daha huzurlu, çok daha başarılı ve mutlu olacaktır. Bu konuda herkesin gayretlerini bekliyoruz'' diye konuştu.

Ahmet Suat Özyazıcı ise kendisini bu göreve layık gördüğü için Trabzonspor yönetimine teşekkür ederek, ''Eski takım arkadaşlarım ve yöneticilerle ve futbolcularımla bir araya gelmekten mutluyum. Hep birlikte çalışırsak eski günlerimize döneceğiz'' dedi.

Teknik direktör Güneş de Özyazıcı'nın kulüpte görev almasından dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayarak, ''Geçmişte birlikte çalıştığım isimler Ahmet Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer. Şimdi makam ve mevkileriyle daha da katkılı olacaklardır. Trabszonspor'un geçmişi ve geleceği önemli. Geçmişten ders alarak geleceği planlayacağız'' diye konuştu.

Özkan Sümer, birlikteliğin çok önemli bir ihtiyaç olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Camiamızda yaşanan en büyük sorunlardan birisi fark edilir bir parçalanma. Bu birliktelik bunu iyileştirme anlamında etkin olacaktır. Şekilsel değil işlevsel bir birliktelik bu. 'Hayırlı olsun' diyorum. Bir arada olmak ayrı bir güvence ve destek. Bu mesaj, birlikte çok iyi bir kenetlenmeye vesile olacak.''

BİZE ULAŞIN