Dünya'dan futbol...

Manchester City'nin yıldızı Carlos Tevez, 25 milyon sterlin etmeyeceğini söyleyen Ferguson'a hak veren United'taki eski kaptanı Neville'a ateş püskürdü

Yalaka ve moron
M
anchester United'ın eski City'nin yeni yıldızı Carlos Tevez, eski kaptanına ağır hareketler etti. United Menajeri Alex Ferguson'un sezon başında ettiği "Tevez o kadar para (25 milyon sterlin) etmezdi" sözlerine geçen hafta takım kaptanı Garry Neville da destek veren açıklamalar yaptı. Bu duruma çok sinirlenen Tevez, eski kaptanına önce sahada yanıt vermişti. Carling Cup maçında Manchester United'a attığı golden sonra ellerini kulaklarına götürüp duyamıyorum işareti yapmıştı. Gary Neville da bunun üzerine Tevez'e orta parmağını gösterdi. Arjantinli futbolcu, gol sonrası tepkisinin Ferguson veya taraftara değil Neville'a olduğunu söyleyerek, "O tam bir yalaka. Ferguson'a yaranmak için benim 25 milyon sterlin etmeyeceğimi söyledi. Oysa ben onunla ilgili hiç konuşmadım. O moron benimle niye muhatap oluyor anlamadım. Bence çok yanlış davrandı" ifadelerini kullandı. Şimdi, ikili arasındaki gerginliğin çarşamba günü Old Trafford'da oynanacak United-City kupa rövanş maçına nasıl yansıyacağı merak ediliyor.

Nistelrooy Hamburg'a
Real Madrid'in Hollandalı yıldızı Ruud Van Nistelrooy'un, Alman ekibi Hamburg ile anlaşmak üzere olduğu iddia edildi. Galatasaray'ın da teklif götürdüğü 33 yaşındaki Van Nistelrooy'un, Stoke City veya West Ham United başta olmak üzere İngiliz liginden bir takıma gitmesi beklenirken, Hamburg'u seçtiği söyleniyor. R. Madrid ile 30 Haziran'da sözleşmesi sona erecek Van Nistelrooy için Alman kulübü 2 milyon Euro ödeyecek.

Falco Götz dayak davasını kaybetti
Galatasaraylı eski futbolcu Falco Götz, kovulduğu kulübüne mahkemede de kaybetti. Alman 3. lig ekibi Holstein Kiel'i çalıştırırken yenildiği bir maç sonrası antrenör Götz, soyunma odasında futbolcu Stier'i dövünce kulüpten kovulmuştu. Götz de mahkemeye gidip 2 milyon Euro tazminat istedi. Dün sonuçlanan davada, "Dayak olayı ve futbolcunun yaralandığı delillerle ortaya konulmuştur. İşten uzaklaştırma yerindedir" kararı verildi.


BİZE ULAŞIN