"Gol makinesi"ne sürpriz ziyaret

Kayseri'de eğitim gören Kongo, Kamerun ve Ganalı bir grup öğrenci, ziyaret ettikleri Kayserispor'un başarılı forveti Aziza Makukula'ya baklava ikram edip, karnelerini gösterdi.

Mustafa Germirli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim gören öğrenciler, Okul Müdürü Hayrettin Şahin ile birlikte Kayserispor'un Kadir Has Tesisleri'ne gelerek, Makukula ile bir süre görüştü.

Ligin ilk devresinde attığı 13 golle gol krallığında ilk sırada yer alan Demokratik Kongo Cumhuriyeti asıllı Portekizli futbolcu Makukula'ya baklava ikram eden öğrenciler, karnelerini ve taktir belgelerini gösterdi.

Makukula, ziyaretlerinden dolayı öğrencilere teşekkür ederek, şunları söyledi:

''Şu anda büyük bir mutluluk yaşıyorum. Öğrenciler karnelerini ve başarı belgelerini gösteriyorlar. Ellerinden geldiğince derslerine çalışıyorlar. Çalışmaları ve öğrenmeleri her şeyden önemli. Beni ziyaret ettikleri için çok mutlu oldum. Tanrıya şükürler olsun ki, şu anda onlarla birlikteyim. Onlar değişik ülkelerden gelen arkadaşlarım. Umarım Tanrı onlara yardımcı olur ve başarılı olurlar. Eminim ki, kendileri ileride çok büyük insanlar olacak. Herhangi bir ihtiyaçları olursa elimden geldiğince onlara yardımcı olmak isterim. Kendi aralarında bir maç yaparlarsa onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyarım. İlk fırsatta bu öğrencilere forma hediye etmek istiyorum.''

Okul müdürü Hayrettin Şahin, okullarındaki öğrenciler arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla hazırladıkları ''AB Yolunda Uluslararası Halı Saha Ligi'' projesinin AB tarafından onaylandığını ve 8 bin Avro hibe desteği aldıklarını belirterek, okulda eğitim gören farklı ülkelerden oluşacak 18 takımın katılımıyla Şubat ayında lige başlayacaklarını, Makukula'yı ligin açılış maçında başlama vuruşu için aralarında görmek istediklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN