İbrahim Kaş'ın itirazı reddedildi

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Beşiktaş Kulübü'nün, futbolcusu İbrahim Kaş'ın 3 maçlık cezasına yaptığı itirazı reddetti.

Olağanüstü toplanan kurul, Beşiktaş Kulübü'nün, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), Ziraat Türkiye Kupası'nda İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Beşiktaş arasında yapılan (D) Grubu 4. hafta maçında, rakip takım oyuncusuna yönelik kural dışı hareketi nedeniyle 3 resmi müsabakadan men cezasınına yaptığı itirazı görüştü.

Alınan karar federasyonun internet sitesinden şu şekilde açıklandı:

''Yapılan müzakere sonucunda; PFDK tarafından İbrahim Kaş'a, rakip takım oyuncusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT'nin 42/2. maddesi uyarınca verilen 3 resmi müsabakadan men cezasına yapılan itirazın (Tolga Aytöre ve Tanju Güvendiren'in olayın meydana geldiği maddi bir vaka ise de hakemin görüş alanı içinde vuku bulan ve hakem tarafından cezalandırılmayan fiile yönelik görsel yayın ve hakemden sonradan alınan rapor muvacehesinde ceza verilmesinin mümkün olmadığı şeklinde karşı görüşleri ile) reddi ile PFDK kararının oy çokluğuyla onanmasına karar verilmiştir.''
BİZE ULAŞIN