Kasımpaşa-Bursaspor maçı ertelendi

Turkcell Süper Lig'de Kasımpaşa ile Bursaspor arasında bugün saat 14.00'de başlaması gereken karşılaşma, İstanbul'daki yoğun kar yağışı ve olumsuz saha koşulları nedeniyle hakem Yunus Yıldırım tarafından yarına ertelendi.

Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanması gereken karşılaşmanın başlamasından saatler öncesinde saha çizgileri siyaha boyanıp, saha zemini de temizlendi. Ancak sürekli devam eden yoğun kar yağışı tüm bu temizlik çabalarını boşa çıkardı.

Sahaya çıkarak 3 kez zemini ve çizgileri inceleyen hakem Yunus Yıldırım, karşılaşmanın başlaması için planlanan sürenin yaklaşık 1 saat geçmesinin ardından mücadelenin yarın aynı saatte oynanacağını duyurdu.

TEKNİK ADAMLAR KARARI BEĞENDİ

Hakem Yunus Yıldırım'ın Kasımpaşa-Bursaspor karşılaşmasını yarına ertelemesi iki takımın teknik adamı tarafından da olumlu karşılandı.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maçın oynanmamasının doğru olduğunu ifade ederek, ''Futbol kalitesi ve futbolcu sağlığı açısından doğru bir karar alındı. Futbolcu sağlığı bizim için puanlardan da şampiyonluktan da önemli. Umarız yarın daha iyi şartlar oluşur'' dedi.

Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural ise hakem Yunus Yıldırım'la kararını vermesinden önce konuştuklarını belirterek, ''Biz de oynanmaması gerektiğini düşünüyorduk. Bizce doğru bir karar verdi'' ifadelerini kullandı.

Erteleme kararının ardından Kasımpaşa ve Bursaspor taraftarları karara tepki gösterdi, daha sonra da stadı boşalttı.

Maç için satılan biletlerin yarın için de geçerli olacağı açıklandı.

BİZE ULAŞIN