10 kala TFF!

Valilik ve meteoroloji günler önce uyarsa da, TFF hava tahminlerinin tutmaması ve programın sıkışıklığı nedeniyle maç saatini bekledi. Yetkinin hakeme geçmesine 10 dakika kala federasyon Beşiktaş-İstanbul BŞB mücadelesini erteledi

Beşiktaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında dün oynanacak lig maçı ilginç bir erteleme hikayesine sahne oldu. Saat 19.00'daki maç için hakem Cüneyt Çakır, saat 14.00 sıralarında BJK İnönü Stadı'na gelerek zeminle ilgili incelemelerde bulundu. Herhangi bir açıklama yapmayan Çakır saat 16.00'da bir kez daha sahaya çıkıp zemine baktı. Görevlilerden çizgilerin siyaha boyanmasını talep eden hakem Çakır erteleme kararını kurallar gereği 17.00'den önce veremeyeceğini, bu yetkinin Futbol Federasyonu'na ait olduğunu söyledi. Hakem Cüneyt Çakır'ın saat 17.00'de sahaya çıkarak karar vermesi beklenirken, TFF saat 16.50'de bir açıklama yaparak Beşiktaş-İstanbul BŞB ve Kasımpaşa-Bursaspor karşılaşmalarının ileri bir tarihe ertelendiğini ilan etti.

TALİMATNAME NE DİYOR?
TFF Müsabaka Talimatı'na göre maçın başlama saatinden iki saat öncesine kadar erteleme yetkisi hakemde değil, federasyonda. Talimatın "Müsabakaların gün ve saatlerinin belirlenmesi" başlıklı 11. maddesi "TFF, elverişsiz hava koşulları sebebiyle, müsabakanın başlama saatinden iki saat öncesine kadar müsabakanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermek ile yetkilidir" diyor.
BİZE ULAŞIN