Orada ne işi var?

Bank Asya 1. Lig ve 2. Ligde birer takımı olan Adana'nın, 5 Ocak Stadında skorboard çalışmayınca maçlarda skoru değiştirmek zorunda kalan elektrik teknisyeni zor anlar yaşadı.

Adana Demirspor ile Tarsus İdmanyurdu arasında 13 Aralık 2009 Pazar günü oynanan maçının ikinci yarısında bozulan 5 Ocak Stadı'ndaki skorboard aradan yaklaşık 1.5 ay geçmesine rağmen bir türlü yapılamadı. Statta iki skorboard olmasına rağmen ikisi birden çalışmıyor. Bank Asya 1. Lig ve TFF 2. Lig'de birer tane takımı bulunan ve hafta da bir kez futbol müsabakasının olduğu Adana'da skorboardlar bir türlü yapılamıyor. Yeni yapılan skorboard ise bir türlü faaliyete geçmedi. Skorboardın üzerine Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim" sözü yazılarak kapatıldı.

İki skorboardda bozuk olduğu için en çok maçı izlemeye gelen basın mensupları gol ve kartlarda dakika yazmakta güçlük çekiyor.

Skorboardların bozuk olmasından dolayı basın mensuplarından daha çok İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nde Elektrik Teknisyeni olarak çalışan Abuzer Çelik zorluk çekiyor. Çelik gol oldukça tribünden skorboardın önüne çıkarak skoru eliyle değiştiriyor. Çelik, dün oynanan Adana Demirspor-Kahramanamaraşspor maçında tam 7 kez skorboard önüne çıkıp skor değiştirdikten sonra tekrar tribüne indi. Maçın 15. dakikasında Adana Demirsporlu futbolcu Ceyhun Yelkenci'nin gol atmasıyla tribünden skorboarda çıkan Çelik, maçın 89. dakikasına kadar skorboarda çıkıp skor değiştirmek zorunda kaldı.

Skorboardın bulunduğu yer tribünden biraz yüksek kalınca Çelik, skor değiştirmek için biraz tırmanmak zorunda kaldı. Çelik durum 1-1 olduğu sırada skoru değiştirirken cep telefonu çalması ilginç bir görüntü oluşturdu. Hafif göbekli olan Çelik, tam skorboardın altından geçerken bir hayli zorlandığı görüldü. Ama buna rağmen 7 tane golü skorboarda yazarak taraftarların skordan haberdar olmasını sağladı. Elektrik teknisyeni Çelik, elektrik aksamında bozukluk olduğu için skoru elle değiştirmesi yaşananları daha da ilginç kıldı. Çelik'in elle bir hayli zorlanarak değiştirdiği skorboardın üzerinde ise Atatürk'ün, "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim" sözü yazması yapılan bu işi daha da dikkat çekici hale getirdi. Elektrik akmasında sorun olan skorboarda Çelik skoru çevik bir hamleyle skorboarda çıkarak zekice eliyle değiştiriyordu. Çelik gol atılmadığı dönemlerde ise bol bol çekirdek yemesi dikkat çekti.

Adana İl Gençlik ve Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi ise 13 Aralık 2009 yılında oynanan Adana Demirspor-Tarsus İdmanyurdu maçında taraftarların skorboarda giden kabloları kestiğini bu nedenle uzun süredir skorboardın çalışmadığını söyledi. Hadi, taraftarların sürekli skorboarda zarar verdiğini bu sezon 4 kez skorboard yaptırmak zorunda kaldıklarını belirterek, "Yeni yapılan skorboardı faaliyete geçireceğiz. Bu skorboardı yaptırmaktan bıktık artık. Ona taraftalar ulaşamayacağı için onu bozamayacaklar. Ama onu da bu hafta yaptıramadık. Haftaya skorboard sorunu kalmayacak" dedi. Hadi, skorboard çalışmadığı için bir görevlinin mecbur golleri yazmak için görevlendirildiğini sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN