Sözleşmesi yaktı

Beş yıl önce İstanbul'da Şampiyonlar Ligi finalinde Kewell'ı yakan kasığı, Avustralyalı yıldızı Galatasaray ile sözleşme yenileyeceği dönemde yine yarı yolda bıraktı. İyileşmeden yükleme yapan Kewell adeta intihar etti

Pazar 24.01.2010
Son Güncelleme: Pazar 24.01.2010
ABONE OL
Harry Kewell'ın sakatlığı ve takıma dönüşünün Nisan ayını bulacağı haberi Galatasaray taraftarını şok etti. Tribünler, çok sevdikleri Avustralyalı yıldızla sözleşme yenileceğinden neredeyse emindi. Ancak Kewell'ın yaşadığı son sakatlığa da bu sözleşme yenileme baskısının yol açtığı ortaya çıktı. Esasında Harry Kewell için bu sakatlık yabancı değil. 2003'te geldiği Liverpool'da yarım sezonda 11 gol atıp taraftarın sevgilisi olan Avustralyalı yıldız, 2004'ten itibaren kasığındaki müzmin sakatlıkla uğraşmaya başladı. Kewell, 2005'te İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi finalinde 23 dakika oynamış ve iki gün sonra kasığındaki yırtık yüzünden operasyon geçirmişti. Geçen sezon kasık fıtığı nedeniyle ameliyat masasına yatan Kewell, bu sezon kariyer rekoruna koşuyordu. Devreyi resmi maçlarda 14 golle bitiren Avustralyalı, bu sezonun ilk devresindeki son lig maçında Gençlerbirliği'ne karşı forma giymiş, ardından kupadaki Trabzon sınavı öncesi izin alıp İngiltere'ye gitmişti. Teknik direktör Rijkaard bu izin için "Her sene bu dönemde doktor kontrolünden geçiyor. Kewell bize ikinci yarıda çok lazım" demişti. Hollandalı hocanın üstü kapalı olarak ifade ettiği bu kontrol aslında ciddi bir tedavi seansıydı. Kewell İngiltere'de kasığına steroid içeren bir iğne yaptırdı ve bunu Galatasaray'a bildirdi. Sarı-kırmızılılar da doping tehlikesine karşı Kewell için gerekli makamlara rapor iletti.

ÖZEL FİZYOTERAPİSTİ 'OYNA' DEDİ
Antalya kampında takımla çalışan Kewell, kupadaki Ordu sınavında sakatlanıp çıktı. Kontrollerde Kewell'ın üç hafta forma giymesinin zor olduğu belirlendi. Özel fizyoterapisti Les Gelis ile çalışan Avustralyalı, beklenenden 10 gün önce takıma döndü ve kendini iyi hissettiğini söyleyerek idmanlara başladı. İki gün arka arkaya kasığında zorlanma yaşayan Kewell, Perşembe günkü çalışmayı yarıda bıraktı. Çekilen MR'ında da ikinci derece yırtık belirlendi. Menajerinin İstanbul'a geldiği, vatandaşı Neill'ın imza attığı ve kendi sözleşmesinin de görüşüleceği haftada "Dimdik ayaktayım" mesajını verme arzusu Kewell'ın adeta intiharı oldu. Avustralyalı yıldız, oynamak için kendini zorladığı için Nisan ayına kadar sarı- kırmızılı formasına hasret kalacak.