"Kupada da iddialıyız"

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Ziraat Türkiye Kupası'nda da ligdeki kadar iddialı olduklarını bildirdi.

Sağlam, Ziraat Türkiye Kupası'nda Çarşamba günü Bursa'da yapacakları Sivasspor maçıyla ilgili Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Lig ve Türkiye Kupası maçlarında hedefledikleri yolda yürüdüklerini ifade eden Sağlam, grubun son maçında Sivasspor'u seyircinin de desteğini alarak yenip, çeyrek finale çıkan ekip olmak istediklerini söyledi.

Hava şartları nedeniyle İstanbul'da Kasımpaşaspor maçının ileri bir tarihe ertelenmesinin sporcu sağlığı nedeniyle önemli olduğunu vurgulayan Sağlam, ligde ikinci yarının zorlu geçeceğini belirtti.

Ligin ikinci yarısına maç oynamadan başlamalarına rağmen sıralamadaki yerlerini koruduklarını kaydeden Sağlam, ''Maç oynamadan geçen bir hafta sonucunda alttan gelen takımların bizi geçmemiş olması bizim adımıza güzel. Şu anda ligde ilk yarıda bıraktığımız yerdeyiz'' dedi.

Ziraat Türkiye Kupası grup son maçında zorlu bir rakiple mücadele edeceklerini dile getiren Sağlam, ''Ligde ne kadar iddialıysak kupada da o kadar iddialıyız. Bu iddiamızı daha ileri götürmek için gruptan çıkmalıyız. Grupta son karşılaşma olması nedeniyle rakibimizin de konumunu göz önünde bulundurursak telafisi olmayan bir karşılaşma'' diye konuştu.

Sağlam, 2-2 beraberliğin Bursaspor açısından yeterli olduğunun avantaj gibi göründüğünü, ancak bunun kimseyi aldatmaması gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi:

''Bu maçtan iyi motivasyonla bize gereken sonucu alacağımıza inanıyorum. Biz bugüne kadar oynadığımız tüm maçlarda kazanmaya yönelik futbol kalitemizi ve sistemimizi oynamaya çalıştık. Evimizde ve deplasmanda bunu uyguladık. Çarşamba günü de bunu uygulayıp turu geçerek taraftarımızla güzel şeyleri paylaşmak istiyoruz.''

Sivasspor'u yeterince analiz ettiklerini belirten Sağlam, ''Sivasspor'un son üç maçını izledik ve gerekli analizleri yaptık. Trabzonspor maçına göre değerlendirme yapmak da yanlış olur. Kendi sahamızda oynadığımız karşılaşmada tabii ki onların öne çıkan özelliklerine karşı önlem alacağız ama kendimiz ne istiyorsak onu yapacağız. Rakip bize önlem alsın. Sivasspor, son maçında 3 yeni yabancısını oynattı. Yabancılar için elverdiğince analiz yapmaya çalıştık'' dedi.

Taraftarın itici bir güç olduğunu belirten Sağlam, ''Kupa maçında taraftarımızı stadyuma bekliyorum. Onların bize vereceği destek ve motivasyon ile birlikte maç sonunda sevincimizi onlarla yaşamak istiyoruz. Herhangi bir sakatımızın olmaması bizim adımıza sevindirici. Ali Tandoğan oynamayacak'' diye konuştu.

Transfer çalışmalarının devam ettiğini, yapılan çalışmalar sonunda eldeki oyunculara da saygı göstererek bir takviye yapabileceklerini ifade eden Sağlam, borçlanma yapmadan, geleceği düşünerek adım attıklarını bildirdi.

BİZE ULAŞIN