"Takıma güvenim tam"

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, ligin ikinci devresinde hedeflerinin oynadıkları her müsabakayı kazanarak toplayabildikleri kadar puan toplamak ve kupada mutlu sona ulaşmak olacağını belirterek, transfer yapmayı düşünmediklerini söyledi.

Ligin ikinci yarısında takımlarına olan güvenlerinin tam olduğunu belirten Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Antalya'da iki aşamalı kamp dönemi geçirdik. Söz konusu dönem içinde ikide Türkiye Ziraat Kupası maçı oynayarak gücümüzü deneme fırsatı yakaladık. Kolombiya'da kendini ispatlamış Teofilo Gutierriez ile birlikte ülkemizde kendini ispatlamış Sezer Badur ve Murta Tosun'u kadromuza kattık. Bu oyuncuların takıma önemli katkılar yapmalarını bekliyoruz" dedi. Sivasspor karşısında takımın iyi mücadele ettiğini belirten Şener,

"Ağır saha şartlarına rağmen iki takımda iyi mücadele etti. Galibiyet çok güzel bir şey. Önümüzde oynayacağımız Diyarbakırspor ve Manisaspor maçları var. Bu maçları da kazanıp ilk 3 maçı 9 puan ile tamamlarsak ligdeki konumumuz daha farklı olur. Teknik Direktör Şenol Güneş'in gelişiyle yönetim olarak mesuliyetimiz azaldı. Demeç verirken rahat konuşabiliyorum" diye konuştu. Çok stresli maç izlediğini belirten Şener, "Ben çok stresli maç seyrediyorum. Sorumluluğumuz olduğundan dolayı. Mesuliyet taşımak çok ayrı bir duygu. Bu kadar insanı temsil etmekte bambaşka bir baskı unsuru. Sahada futbolcuya baskı var bana da baskı var. Galip gelince rahatlıyoruz. Gol yiyence de strese giriyoruz ama Sivasspor karşısında güzel bir galibiyet aldık" diye konuştu.

Transfer yapmayı düşünmediklerini belirten Şener, "Hocamızın böyle bir baskısı yok. Tayfun'un sakatlanması sıkıntı oldu bizim için. Sezonu kapattı. Song da ülkesinin milli takımı ile çeyrek finale kaldı. Savunmada Giray da iyi Egemen de iyi, kadromuz zengin. Umarım Mart ayında daha farklı şeyler söylerim" şeklinde konuştu.
Taraftarların desteğiyle iyi bir ikinci yarı geçireceklerine inandığını belirten Şener, sözlerini şöyle tamamladı. "Ligin ikinci devresinde hedefimiz, oynadığımız her müsabakayı kazanarak elde edebileceğimiz en fazla puanı toplamak, kupada mutlu sona ulaşmak olacaktır. Taraftarımız medeni ve bilinçli hareket etmesi beni çok mutlu etti" dedi.

BİZE ULAŞIN