Bir teklif daha vardı ama G.Saray'ı seçtim

Aslan'ın yeni yıldız transferi Tamika Catchings, "Türkiye'den iki teklif aldım. Ama Katie Douglas ile konuştum ve Galatasaray'ı seçtim" dedi

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı'nın son transfer bombası Tamika Catchings, İstanbul'a gelirken, WNBA'nin yıldızını Atatürk Havalimanı'nda sadece SABAH karşıladı. İndiana Fever'dan transfer edilen ve tüm zamanların en iyi 10 WNBA oyuncularından biri olarak kabul edilen Catchings, ayağının tozuyla sarı-kırmızılı taraftarlara umut dolu mesajlar gönderdi. Galatasaraylı Katie Douglas ile İndiana Fever'dan takım arkadaşı olduklarını hatırlatan 31 yaşındaki basketbolcu, "Galatasaray'a gelmeden önce Katie ile konuştum. Buradaki organizasyonun çok iyi olduğu söyledi. Bu, benim karar vermem için yeterliydi" diye konuştu.

BAVULLARINI KAYBETTİ
WNBA kariyerinde 16.5 sayı, 7.7 ribaund, 3.6 asist ve 6 top çalma istatistiğiyle oynayan Catchings, sarı-kırmızılı taraftarlara seslendi ve "Onlarla buluşacağım için heyecanlıyım. İstanbul'dan bir takımdan daha teklif vardı ancak ben Galatasaray'ı tercih ettim" dedi. 1.88 metre boyundaki forvet, Türkiye macerasına ise şanssız başladı. Bavulları karışan Catchings, İstanbul'a eşyaları olmadan ayak bastı.

En pahalı ligler


Son 19 yılın en iyi takımları


Tarihin rekor transferleriBİZE ULAŞIN