Ekonomik göç

Saracoğlu'nda son yaprak dökümü 1907 Tribünü'nde yaşandı. 5 yıllığına 22 bin TL ödenen koltuklara, 3 yıl için 27 bin TL fiyat biçilince, taraftarlar mecburen göç etti

Fenerbahçe Kulübü ekonomik olarak hızla büyümeye devam ederken, sarı-lacivertli yönetimin kombine kartlarda ve biletlerde izlediği fiyat politikası taraftarları zorunlu değişikliklere itiyor. Bilindiği gibi sezon başında Şükrü Saracoğlu Stadı'nda en ucuz yer olan "Kale Arkaları" için maç başına minimum 55 TL değer biçilince, Fenerbahçeliler ayaklanmış ve bilet fiyatları zoraki 44 TL'ye indirilmişti. Benzer bir sıkıntı, kulübün önemli bir gelir kaynağı olan 1907 Tribünü'nde yaşanıyor. Sinema koltuğu kıvamındaki lacivert deri koltuklar, koltuk başları arkasındaki LCD ekranlar, kablosuz internet erişimi ve ısıtıcılar gibi çeşitli konforlara sahip Saracoğlu'nun en lüks yerinde de yaprak dökümü başladı.

%100'ÜN ÜZERİNDE ZAMLAR!
Sarı-lacivertli taraftarlar, geçmiş dönemde bu koltukları beş yıllığına 22 bin TL'ye alırken, yönetim tarafından kendilerine "Kulübün böyle bir gelire ihtiyacı var" mesajı iletilmişti. Ancak yeni dönemde 1907 Tribünü için 3 yıllığına 27 bin TL fiyat biçildi. Bu tribünün müdavimleri olan kombine sahipleri de %100'ün üzerindeki zamlara, "Rakamlar çok yüksek. Bir de 3 yıllık şartı konunca, ortaya ciddi bir para çıkıyor" diyerek tepki gösterdiler ve Saracoğlu'nda Maraton Alt Tribünü'ne göç etmek için hazırlıklara başladılar. Ancak yönetimin, önümüzdeki yıldan itibaren Maraton Alt E ve S Tribünleri'ni de 3'er yıllık kombinelerle satmayı planlaması, sarı-lacivertli kurmaylarla taraftarları bir kez daha karşı karşıya getireceğe benziyor.


BİZE ULAŞIN