Fener maçına özel önlem

Sivas Emniyet Müdürlüğü, hafta sonu oynanacak olan Sivasspor-Fenerbahçe maçına gelecek taraftarlara çeşitli uyarılarda bulundu.

Sivas Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Sivas Emniyet Müdürlüğü'nün hafta sonunda oynanacak olan Sivasspor—Fenerbahçe Turkcell Süper Lig müsabakası için gerekli bütün hazırlıklarını tamamlayarak, maça gelecek olan taraftarlara da bazı uyarılarda bulunduğu kaydedildi.

Buna göre biletsiz seyircilerin kesinlikle stadyuma alınmayacağının belirtildiği açıklamada, her iki takım taraftarlarının da kendilerine ayrılan tribünlerde oturacakları ifade edildi.

Misafir takım seyircilerinin kendilerine ayrılan tribünden bilet alarak müsabakayı bu tribünden takip edeceklerinin kaydedildiği açıklamada, misafir takım seyircisi olarak il dışından gelen taraftarların belirli noktalarda bekletilerek gerekli idari işlemlerden sonra merkeze alınacağı, bu taraftarların maçtan makul bir süre önce güvenlik görevlileri eşliğinde stadyuma intikal ettirileceği belirtildi.

Seyircilerin stattan çıkışlarının güvenlik amirinin talimatlarına göre olacağının bildirildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Stat ve çevresinde alkollü içki içilmeyecek ve satışı da yapılmayacaktır. Alkollü şahıslar stada alınmayacaktır. Stattaki büfelerde içme suları pet şişede değil, plastik bardaklarda ve ağzı açılmak suretiyle seyircilere satılacaktır. Ayrıca bütün maçlarda olduğu gibi 5149 sayılı spor müsabakalarında şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun ve ilgili yönetmelikte belirtilen maç içerisinde çirkin ve kötü tezahüratta bulunan taraftarlara, meşale ve maytap yakan taraftarlara, yetkisi ve görevi olmadığı halde saha içerisine giren kişilere, sahaya bıçak, çakmak, anahtarlık, madeni para, pet şişe gibi maddeler atanlar ile diğer yasaklara uymayan taraftarlara da gerekli idari para cezaları ve diğer idari yaptırımlar uygulanacaktır.''

BİZE ULAŞIN