Fenerlileri üzecek haber

Fenerbahçe Kulübü Sportif Direktörü Aykut Kocaman, şu an için olağanüstü bir durum olmadığı sürece yeni bir transfer düşünmediklerini açıkladı.

Sheraton İstanbul Maslak Hotel'de yapılan Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kura çekimi sonrası açıklama yapan Kocaman, transferle ilgili sorular üzerine, ''Takımımızın genel olarak durumu son derece yeterli görünüyor. Transfer yapmış olmak için transfer yapma yolunu seçmiyoruz'' dedi.

Transferde ince eleyip sık dokuduklarını anlatan Aykut Kocaman, şöyle devam etti:

''Şu anda Gökhan Ünal transferini gerçekleştirdik. Çok büyük bir aksilik olmadığı sürece şu an için transfer düşünmüyoruz. Ancak olağanüstü bir durum olursa 3-4 gün içinde takımımıza bir oyuncu daha katabiliriz, onun dışında zor görünüyor. Fakat olağanüstü durumlar bizde olağan olabilir. Takımımız her hattıyla yeterli görünüyor. Bizim yapmamız gereken bu durumumuzu korumak ve üzerine biraz daha ilave edebilmek. Bunu yapabildiğimiz taktirde, takımımız bütün kulvarlarda yarışacak kalitede bir kadroya sahip.''

Kocaman, ''Bundan sonra Fenerbahçe taraftarlarının transferde çok büyük beklenti içine girmesine gerek yok mu?'' sorusu üzerine, ''Transfer döneminde, 1 Şubat Pazartesi akşamına kadar bir süre var. Bizim esas amacımız, var olan oyuncularımızı biraz daha yukarı çıkarmak. Bunu başardığımız zaman, her kulvarda öndeyiz, bunu biraz daha arayı açarak yapabileceğimiz kanaatindeyim. Sezona ilk yarıdaki gücümüzle ve kadromuzla devam edeceğiz.''

Roberto Carlos'un sezon sonu veya devre arasında gideceğini hesapladıklarını kaydeden Aykut Kocaman, onun yerine oynayan Dos Santos'un da çok formda olduğunu söyledi.

Aykut, yeni transfer Gökhan Ünal ile ilgili olarak ise ''Gökhan Ünal 100'den fazla resmi gol atmış ve sözleşmesi devam eden bir oyuncuydu. Biz böyle bir oyuncuyu aldık. Hem Gökhan için hem kendimiz için doğru bir iş yaptığımızı düşünüyorum'' dedi.

GALATASARAY İHTİYAÇLARINA GÖRE HAREKET ETTİ

Aykut Kocaman gazetecilerin, ''Galatasaray çok transfer yaptı. Sizden de bu yönde beklentiler var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?'' sorusu üzerine, ''Her kulüp ihtiyaçlarını belirleyip, buna göre hareket eder. Transfere ihtiyacı varsa transfer yapar. Galatasaray da ihtiyaçlarına göre hareket etti'' dedi.

Fenerbahçe'nin ilk yarıyı lider olarak kapattığını hatırlatan Aykut, ''Sıkıntılar yaşadığımız, kapasitemizi gösteremediğimiz dönemleri başarıyla geçtik. Ara transfer dönemi en sıkıntılı dönemdir. Devam eden bir lig var ve biz önde gidiyoruz. Bir kulübe başvurup, onların işine yarayan bir oyuncuyu almak zordur. Bu tür hareketler risklere gebedir. Kudretli ve kaliteli bir kadromuz bulunuyor. Bunu daha üst seviyeye çıkardığımızda en büyük transfer bu olacak'' şeklinde konuştu.

Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin daha çok Brezilyalı oyuncu aldığının hatırlatılması ve mentalitenin buna yakın olup olmadığının sorulması üzerine, şunları söyledi:

''Fenerbahçe'nin uzun yıllardır belki Didi'den sonra gelen özellikle Güney Amerikalı oyunculara ve Güney Amerikalı oyuncuların oyununa karşı böyle bir ilgisinin olduğunu gözlemleyebiliyorum. Uzun bir dönemden bahsediyorum. Bu dönemde bunun yoğunlaşması sadece konjoktürel bir durum diye düşünüyorum. Güney Amerikalılar'ın oyunu oynama becerileri benim de hoşuma gidiyor.''

SİVASSPOR MAÇI DEĞERLENDİRMESİ

Turkcell Süper Lig'de 31 Ocak Pazar günü deplasmanda Sivasspor ile yapacakları maçı da değerlendiren Aykut, ''Sezonun zorluk derecesi en yüksek maçlarından birine çıkacağız'' dedi.

''İyi başladığımız süreci rakibimizi yenerek pekiştirmek istiyoruz'' diyen Kocaman, ''Sivasspor karşısında 4 oyuncumuz olmayacak. Oyun içindeki gereklilikten dolayı kart görüp, cezalı duruma düştüler. Sivasspor'u yenip döndüğümüzde, bu 4 oyuncu tekrar aramıza katılacak. Güçlü olan kadromuza bu oyuncuların tekrar katılımıyla daha da güçleneceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.

BİZE ULAŞIN