Futbol hayatı bitmek üzere

Kayserispor, Turkcell Süper Lig'in 19. haftasında Gaziantepspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Kadir Has Tesisleri'nde, teknik direktör Tolunay Kafkas gözetiminde yapılan antrenmana, sakatlıkları süren Mohamed Shewky, Eren Güngör ve tedavi için Brezilya'ya giden Toledo ile Kamerun'dan henüz dönmeyen kaleci Souleymanou katılmadı. Hafif sakatlıkları süren Mehmet Eren ve Furkan, takımdan ayrı çalıştı.

Kafkas yaptığı açıklamada, bazı futbolcularının sakatlanmasına üzüldüğünü belirterek, geçen yıl da benzer sorundan dolayı sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Tüm olumsuzlara rağmen umutlu olduklarını belirten Kafkas, ''Gaziantepspor iyi bir takım. Zorlu bir deplasman maçına çıkacağız. Elimizden geleni yapacağız. Her iki takım da çok çekişmeli, seyir kalitesi yüksek bir maç izletecek. Neticede maçı kazanmak istiyoruz'' dedi.

Sezonun ilk yarısındaki Eskişehirspor maçında sakatlanan ve tedavisi için Brezilya'ya giden Toledo'nun yeşil sahalara yeniden dönmesinin zor olduğunu ifade eden Kafkas, ''Toledo, bir aylık tedavi için Brezilya'ya gitti. Sakatlığıyla ilgili konunun uzmanı olan bir doktora görünecek. Şun anki durumu umut verici değil. Büyük ihtimalle de futbol hayatı bitti gibi. Mohamed Shewky'nin de antrenmanda adalesinde yırtılma oldu. 4 hafta da bu futbolcu aramızda olmayacak. Souleymanou da bu akşam Kayseri'ye gelecek'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN