Millilere 12 milyon $

Federasyon, 2012 Avrupa Şampiyonası ve 2014 Dünya Kupası elemelerinde Türkiye'nin oynayacağı iç saha maçlarının TV yayın hakları ihalesi için start verdi

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım'ın 2012 Avrupa Şampiyonası ve 2014 Dünya Kupası eleme gruplarında evinde oynayacağı maçların naklen TV yayın haklarının ihalesi için düğmeye bastı. İhale şartnamesi uyarınca söz konusu yayın haklarının devrine ilişkin muhammen bedel net 12 milyon ABD Doları (yüzde 18 KDV ayrıca ödenecek) olarak belirlendi. İlgilenen kuruluşlar şartname ve eklerini TFF Mali İşler Direktörlüğü'nden 5 bin TL karşılığı temin edebiliyor. Tekliflerin kapalı zarf içerisinde 3 Şubat 2010 Çarşamba günü saat 11:00'de TFF'nin İstinye'deki binasında TFF Yayın Hakları İhale Komisyonu'na noter huzurunda tutanağa kaydedilmek üzere sunulacağı açıklandı. Eleme gruplarının kurada beşli veya altılı belirlenmesi, ihaleye konu maç adedini de etkileyecek. Olası play-off turunun da ihale kapsamında olduğu, maç sayısının da 10-14 arasında gerçekleşmesinin beklendiği öğrenildi.

AÇIK ARTTIRMA YAPILMAYACAK!

3 Şubat'ta zarflar açıldıktan sonra açık arttırma yapılmayacak. Teklifler görüldükten sonra TFF Yönetim Kurulu yapacağı ilk toplantıda hangi teklifi kabul edeceğini ya da açık artırma yapılıp yapılmayacağına karar verecek.

BİZE ULAŞIN